ی٫ فروردین ۲۶ام, ۱۴۰۳

۲۰ مهر اصالت ملی هدیه به هنرمندان صنایع دستی تبریز

هنرمندان صنایع دستی آذربایجان شرقی، ۲۰ مهر اصالت ملی را در ششمین دوره مراسم اعطای مهر اصالت ملی به خود اختصاص دادند. این مهرها نتیجه بررسی ۵۴ اثر هنری مربوط به صنایع دستی تبریز در این مراسم بود.

به گزارش توریسم اینترنشنال،مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌ شرقی از کسب ۲۰ مهر اصالت ملی توسط هنرمندان صنایع‌دستی استان خبر داد.

احمد حمزه زاده با اشاره به برگزاری ششمین دوره اعطای مهر اصالت ملی منطقه ۲ کشور افزود: در این دوره تعداد ۵۴ اثر هنری از آذربایجان شرقی مورد ارزیابی قرار گرفت که در نتایج نهایی ۲۰ اثر هنری استان در ۶ رشته سفال و سرامیک، بافته‌های داری، صنایع‌دستی فلزی، چاپ باتیک و رودوزی‌های الحاقی موفق به کسب مهر اصالت ملی شدند.

وی اظهار کرد: داوران این دبیرخانه آثار هنرمندان را از لحاظ مرغوبیت، اصالت، نوآوری در طرح و اجرا، قابلیت حضور در بازار‌های ملی و بین‌المللی، سازگاری با محیط‌زیست و قوانین جاری کشور مورد بررسی و داوری قرار داده‌اند و دارا بودن این شرایط دال بر منحصر به فرد بودن این آثار ارزشمند دارد.

در همین زمینه معاون صنایع‌دستی مدیرکل میراث فرهنگی، صنیاع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی نیز از برگزاری کارگاه دو روزه تخصصی سفال و سرامیک در تبریز خبر داد و گفت: این کارگاه آموزشی با هدف توانمندسازی سفالگران و سرامیست‌ها در پردازش ایده هنری و بهره گرفتن از آموزه‌های کارگاه آموزشی برای امکان حضور در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های ملی و بین‌المللی، توسط انجمن دوستداران سفال آذربایجان شرقی برگزار شد.

فرشاد به آفرین ادامه داد: این کارگاه با موضوع «کشف و به‌کارگیری خلاقانه ظرفیت‌های خاص سرامیک در ایده پردازی اثر هنری» طی دو روز با حضور ۲۴ نفر از هنرمندان سرامیک کار استان برگزار شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *