پ٫ خرداد ۱۰ام, ۱۴۰۳

۳ نقطه ی ممنوعه ی جهان که فقط با گوگل مپ می توان از آنها بازدید کرد

بایگانی های سری واتیکان، غار لاکسو، جزیره ماره سه مکان ممنوعه ای در جهان هستند که به خاطر موقعیت جغرافیایی و شرایط ناامنی که دارند، سفر به آنها قدغن شده و شما فقط از طریق گوگل مپ می توانید آنها را ببینید.

به گزارش توریسم اینترنشنال،مکان‌های عجیبی در جهان هستند که نمی‌شود به صورت حضوری به تماشای آن‌ها رفت؛ اما شانس آن را دارید که به صورت مجازی از آن‌ها بازدید کنید.

کسانی که اهل سفر هستند همیشه دوست دارند تمامی مناطقی که در کره زمین هست، از اماکن تاریخی و دیدنی گرفته تا مقاصد گردشگری عجیب و غریب را تماشا کنند، اما برخی مکان‌های جذاب هستند که امکان ورود به آن‌ وجود ندارد.

مکان های جذاب ممنوعه

مکان‌های جذاب ممنوعه‌ای در کره زمین هستند که خارج از دسترس ما قرار دارند. تعدادی از آن‌ها به طور کلی حضور توریست را ممنوع کرده‌اند، بازدید بعضی از آن‌ها توسط دولت‌ها ممنوع شده و برخی دیگر به دلیل موقعیت دوری که دارند غیرقابل دسترس هستند.

بایگانی های سری واتیکان

سفر به واتیکان می‌تواند یکی از هیجان انگیز‌ترین سفر‌های شما باشد. اما برای کسی که به تاریخ و جامعه شناسی علاقه دارد، این سفر شروع نشده باید تمام شود. چون هیچ وقت نمی‌تواند به بایگانی‌های سری واتیکان دسترسی پیدا کند. این مکان یکی از قدیمی‌ترین کتابخانه‌های جهان و محل نگهداری کتاب‌های تاریخی است که افراد کمی اجازه دسترسی به این مکان را دارند؛ اما می‌توانید کنجکاوی خود درباره این مکان را با بازدید مجازی برطرف کنید.

غار لاکسو

غار لاکسو که در جنوب غربی فرانسه واقع شده در حدود ۲۰ هزار سال قدمت دارد. نگاره‌های زیادی در این غار وجود دارد که به دلیل قدمت و اندازه خود مشهور هستند. این نقاشی‌ها تصاویری عظیم از حیواناتی که بومی آن منطقه بوده‌اند را به تصویر کشیده است. این مکان در سال ۱۹۶۳ به روی عموم باز شد و هر روز توسط ۱۵۰۰ نفر مورد بازدید قرار می‌گرفت. بعد از آنکه کربن دی اکسید ناشی از تنفس بازدیدکنندگان به این آثار آسیب زد، این مکان تعطیل شد. اکنون تنها می‌شود این مکان را به صورت مجازی دید.

جزیره مارها

در جزیره‌ای در نزدیکی خلیج سائوپائولو که به جزیره مار مشهور است، بیشتر از ۴ هزار مار زندگی می‌کند. حضور در این مکان توسط نیرو دریایی بزریل ممنوع شده است. این جزیره ۱۱۰ هکتاری محل زندگی یکی از زهر آلودترین مارهای جهان است که گفته می‌شود با سم خود گوشت انسان را آب می‌کند. فقط محققان و تیم‌های تحقیقاتی اجازه ورود به این مکان را دارند، اما می‌توان آن را به صورت مجازی دید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *