پ٫ فروردین ۳۰ام, ۱۴۰۳

آتش سوزی در کمپ «کوه های مریخی» چابهار

کمپ استراحتگاهی و بازارچه فروش صنایع دستی در ساحل چابهار آتش گرفت.

به گزارش توریسم اینترنشنال ، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه افراد ناشناس، کمپ استراحت‌گاهی و بازارچه فروش تولیدات صنایع دستی در نوار ساحلی چابهار را به آتش کشیدند گفت: متاسفانه این اتفاق توسط افراد معدودی که مخالفِ توسعه سواحل زیبای مکُران هستند رقم خورد.

طاهره شهرکی با تاکید بر لزوم پیگیری این موضوع از طریق مراجع قضایی افزود: در این استراحت‌گاه بین راهی، نمازخانه و بازارچه عرضه محصولات بومی و محلی که توسط بانوان سرپرست خانوار و جوانان هنرمند روستایی تولید می‌شد به آتش کشیده شده است. این مکان تنها زیرساخت موجود برای رفاه گردشگرانی که قصد بازدید از جاذبه‌های زیبا و منحصر به فرد چابهار تا گواتر را داشتند، بود که شامل استراحتگاه سرویس بهداشتی، نمازخانه و مکان‌های برای عرضه تولیدات مردم محلی بود.

وی از مردم محلی در خواست کرد که ضمن صیانت از جاذبه‌های گردشگری و زیرساخت‌هایی که برای رونق صنعت گردشگری و کسب و کار آن‌ها احداث شده کوشا باشند و برای شناسایی این افراد کمک کنند تا دیگر شاهد چنین وقایع ناخوشایند و تلخی در این سرزمین زیبا و مردمان فرهنگ دوستش نباشیم.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار تاکید کرد: حتما امسال یک کمپ استراحت‌گاهی در شأن مردم بومی و گردشگران توسط سازمان منطقه آزاد چابهار در همین محل طراحی و احداث خواهد شد.

وی اضافه کرد: افرادی که چنین کار ناشایستی را انجام دادند هم بدانند که ۲۵ نفر که نان اور خانواده بودند مستقیما در این مکان مشغول به کار بودند وبیش از ۵۰۰ نفر از فعالین بومی حوزه گردشگری از جمله لیدر‌های محلی گروه‌های موسیقی بلوچی، تولیدکنندگان صنایع دستی و … در فصل گردشگری از محل همین استراحت‌گاه، کسب درآمد داشتند و مخارج خود و خانواده‌شان را تامین می‌کردند.

شهرکی تصریح کرد: محصولاتی همچون صنایع دستی و سوغات بومی محلی بیش از ۱۰۰ خانواده در این محل به گردشگران عرضه می‌شد.

وی گفت: این استراحت‌گاه که به «کمپ کوه‌های مریخی» معروف است در ۳۰ کیلومتری شرق چابهار و در جوار یکی از زیباترین جاده‌های ساحلی کشور احداث شده بود و در فصل گردشگری روزانه بیش از ۲ هزار رهگذر در این محل استراحت و از جاذبه‌های طبیعی آن محدوده بازدید می‌کردند.

بیشتر بخوانید:

بازندگی شدید به برخی آثار تاریخی چابهار خسارت زد

رونق قابل توجه گردشگری دریایی سیستان و بلوچستان در نوروز ۱۴۰۱

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *