ی٫ خرداد ۲۷ام, ۱۴۰۳
راهنمایان گردشگری

آغاز اجرای بیمه راهنمایان گردشگری

رئیس هیات مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی از اجرای بیمه راهنمایان گردشگری خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ مهدی قاسمیان درباره از سرگیری بیمه راهنمایان گردشگری از تیرماه سال جاری اظهار کرد: موضوع بیمه جزء چالش‌هایی بود که سال‌ها پیگیر آن بودیم، اما به دلایل مختلف انجام نمی‌شد.

وی با بیان اینکه نهایتاً با پیگیری‌ها مستقیم شخص وزیر و مکاتباتی که برای تأمین بودجه دولتی صورت گرفت این مهم عملیاتی شد، تصریح کرد: راهنمایان در صورتی‌که پشتوانه نداشته باشند از این صنف خارج می‌شوند، چنانچه از ۱۴ هزار نفر در حال حاضر تنها یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار نفر در این شغل فعال هستند.

رئیس هیئت مدیره جامعه راهنمایان ایرانگردی بیان کرد: راهنمایان از این نظر که آخرین نقطه عملیات در اجرای تور همچنین عاملی مهم در رضایت و عدم رضایت گردشگران محسوب می‌شوند، دارای نقش پررنگی در صنعت گردشگری هستند که برای ماندن در این عرصه به پشتوانه نیاز دارند و موضوع بیمه قوت قلبی برای ادامه کار آن‌ها محسوب می‌شود.

اتصال کارت راهنمایان گردشگری به سیستم بانکی و حذف از دهک‌بندی یارانه‌ها در بودجه ۱۴۰۲ دو موضوعی بود که قاسمیان مطرح و اظهار کرد: با وصل شدن کارت راهنمایان گردشگری به سیستم بانکی تنخواه مستقیم در این حساب ریخته می‌شود. همچنین در پایگاه‌های بزرگ مانند تخت جمشید می‌توان الزامی در نظر گرفت که گردشگران خارجی برای تهیه بلیت از طریق کارت راهنمایان گردشگری اقدام کنند که در این صورت از ظرفیت راهنمایان محلی استفاده می‌شود.

این فعال بخش خصوصی گردشگری همچنین به پیگیری‌ها انجام شده با مرکز پژوهش‌های مجلس اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در نتیجه این مکاتبات قولی داده شده که در بودجه ۱۴۰۲ راهنمایان گردشگری از سیستم یارانه و دهک‌بندی خارج شوند که امیدوار هستیم این مهم عملیاتی شود.

بیشتر بخوانید:

استقرار راهنمایان گردشگری در بناهای تاریخی قزوین

راهنمایان گردشگری از استان های مختلف ایران عازم اکسپوی دوبی می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *