ج٫ اسفند ۴ام, ۱۴۰۲
مراکز گردشگری

آغاز ارزیابی کیفی مراکز گردشگری

در راستای ارتقای کیفیت خدمات مراکز رفاهی و اقامتی کشور، بازنگری استانداردهای لازم در حوزه گردشگری و ارزیابی کیفی مراکز اقامتی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش توریسم اینترنشنال، نشست سه‌جانبه برای استانداردسازی و ارتقای کیفیت خدمات گردشگری با حضور احسان ساده، معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران، شالبافیان، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و حمزه زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.

در این نشست که مدیران دفاتر تخصصی نیز حضور داشتند، طرفین ضمن بیان نظرات تخصصی بر انجام بازنگری، تهیه و تدوین استانداردهای لازم در حوزه خدمات گردشگری، تدوین سازوکارهای ارزیابی کیفیت بر اساس استاندارد های مربوطه، فراهم کردن زمینه های لازم برای ترویج اخذ نشان حلال در صنعت گردشگری و تدوین سازوکارهای لازم به‌منظور رتبه بندی اماکن اقامتی و رفاهی بر اساس استانداردها توافق کردند.

در همین راستا مقرر شد کارگروهی با حضورکارشناسان مربوطه از دفاتر تخصصی سازمان ملی استاندارد ایران، حوزه معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و جامعه هتلداران ایران تشکیل شود.

بر اساس این گزارش، مسئولان حاضر در این نشست برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری های مشترک به‌منظور تسهیل فرآیندهای نظارت و ارزیابی و ارتقای کیفیت خدمات گردشگری به جامعه گردشگر و همچنین برنامه‌ریزی لازم برای اخذ نشان حلال با موضوع گردشگری حلال، موافقت خود را اعلام داشتند.

بیشتر بخوانید:

اختصاص تسهیلات ۱۵۰۰ میلیارد تومانی به مراکز اقامتی و گردشگری

حضور نمایندگان ایرانی در نمایشگاه گردشگری فیتور ۲۰۲۳ مادرید

گردشگری به زبان اشاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *