ی٫ تیر ۲۴ام, ۱۴۰۳
جزیره قشم

آغاز به کار قرارگاه تحول اجتماعی منطقه آزاد قشم

سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد : قرارگاه تحول اجتماعی منطقه آزاد قشم با ۹ کارگروه با هدف آسیب شناسی و حل مسائل فرهنگی و اجتماعی جزیره و تبدیل قشم به عنوان الگویی در کشور و جهان اسلام آغاز به کار کرده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال، حجت الاسلام محمد سعید آخوندی در نشست خبری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اصحاب رسانه و خبرنگاران جزیره قشم، اظهار داشت: در سه ماه گذشته بیش از ۱۱۷ بازدید میدانی و ۴۱ نشست تخصصی با اقشار مختلف قشم با هدف برنامه ریزی و اجرای توسعه متوازن در تمام جزیره برگزار شده است.

وی ادامه داد: ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی با رویکرد عدالت و مساوات برای تمام نقاط جزیره قشم یکی از اولویت‌های اجرای برنامه‌های معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد است که براساس آن ظرفیت‌های موجود در شش شهر و ۶۷ روستای جزیره مورد بررسی قرار گرفته است.

سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: همچنین در هفته‌های گذشته ۱۱۷ کانون شبکه‌ای مسجدمحور در جزیره قشم فعالیت خود را آغاز کرده که در حال حاضر ۷۰۰ نفر با عضویت در این کانون‌ها مشغول فعالیت هستند.

آخوندی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری، افزود: آغاز ساماندهی محوطه قلعه پرتغالی ها، بازنگری شرایط غار خربس، بهسازی بافت قدیمی شهر تاریخی لافت، برگزاری اولین هم آفرینی ایده‌های گردشگری بخشی از مهمترین فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه گردشگری می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری اولین رویداد یامال، افتتاح خانه صنایع دستی در شهر لافت و برگزاری دوره بلد محلی گردشگری و… از دیگر اقدامات انجام شده مربوط به بخش گردشگری در هفته‌های گذشته است.

سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به تکمیل چرخه زمین گردشگری در غرب جزیره، گفت: همچنین با تلاش‌های صورت گرفته و اقدامات انجام شده خوشبختانه ژئوپارک جهانی قشم به عنوان نمونه موفق در میان ژئوپارک‌های جهان معرفی شد.

به گفته آخوندی؛ افتتاح پردیس بین الملل دانشگاه تهران در جزیره قشم یکی از اقدامات موثر در حوزه آموزشی است که با افتتاح دانشگاه فرهنگیان در آینده نزدیک می‌تواند زمینه ساز رشد و توسعه علم و دانش و پرورش نخبگان در منطقه باشد.

وی در پایان با بیان اینکه در حوزه ورزش نیز اقدامات موثری در این مدت انجام شده، گفت: با اقدامات انجام شده زمین چمن شهر سوزا به زودی آماده بهره برداری می‌شود، همچنین شش زمین چمن کوچک به بهره برداری رسیده و برای جبران عقب ماندگی‌های موجود در حوزه زیرساخت‌های ورزشی جزیره نیز اقداماتی صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید :

برگزاری رویداد مردنی یامال در جزیره قشم

برگزاری دومین دوره مسابقات رالی خانوادگی در قشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *