ی٫ اردیبهشت ۲ام, ۱۴۰۳

اجرای زیرساخت ۳۱ پروژه گردشگری در استان گلستان

«۳۱ طرح و پروژه زیرساخت گردشگری در سطح استان گلستان با اعتباری بالغ بر ۲۰۹ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی طی سال جاری اجرا شده است». این را سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ،گردشگری و ضنایع دستی استان گلستان عنوان کرد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، سرپرست اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گلستان از اجرای ۳۱ پروژه زیرساخت گردشگری در استان با اعتباری بالغ‌ بر ۲۰۹ میلیارد ریال تا پایان آذرماه خبرداد.

 رحمان فرمانی عصر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: ۳۱ طرح و پروژه زیرساخت گردشگری در سطح استان با اعتباری بالغ بر ۲۰۹ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی طی سال جاری اجرا شده است.

سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گلستان افزود: این تعداد پروژه شامل ۶ پروژه کمپینگ، سه پروژه در سواحل استان، چهار پروژه مطالعاتی زیرساخت‌های گردشگری، ۹ پروژه در مناطق نمونه گردشگری و همچنین ۹ پروژه زیرساخت گردشگری در سایر بخش‌ها با اعتبار ۲۰۹ میلیارد و ۳۸۵ میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای استانی و ملی از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه اجرا شد.

وی با اشاره به اجرای ۹ پروژه و طرح زیرساخت گردشگری در مناطق نمونه استان، بیان کرد: این تعداد طرح و پروژه با اعتبار ۳۸ میلیارد و ۲۷۲ میلیون ریال در مناطق نمونه گردشگری گلستان به منظور تکمیل پارک خطی کردکوی، روشنایی مسیر برگشت پارک جنگلی کبودوال علی‌آبادکتول، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در مناطق نمونه شهرستان رامیان، روشنایی محور چراغ تپه مینودشت، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در گالیکش و ساماندهی مجموعه تاریخی خالدنبی کلاله انجام شد.

طبق گفته رحمانی در سال جاری تعداد ۶ پروژه کمپینگ با اعتبار ۲۱ میلیارد و ۸۰۱ میلیون ریال در استان احداث شد.

سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گلستان اضافه کرد: برای مطالعات نقاط و محورهای گردشگری سطح استان هم در سال جاری تعداد چهار طرح با اعتبار سه میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال اجرایی شد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای تعداد سه پروژه شامل محوطه‌سازی گلزار شهدای گمنام ساحل بندر گز، تکمیل جاده سلامت بندر ترکمن و زیرسازی مسیر دسترسی ساحل گمیشان با اعتبار ۳۶ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال از جمله اقدامات طی سال جاری در حوزه سواحل استان بوده است.

رحمانی گفت: همچنین ۹ پروژه و طرح در حوزه سایر زیرساخت‌های مرتبط با بخش گردشگری در استان اجرا شد که شامل اجرای هفت بازارچه دائمی صنایع‌دستی، زیرسازی محور چشمه نیلبرگ رامیان، تکمیل محوطه‌سازی میراث جهانی گنبد قابوس و ساماندهی بقعه دانشمند گنبدکاووس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *