ج٫ فروردین ۳۱ام, ۱۴۰۳

اختصاص اعتبارات ویژه به منطقه گردشگری گردو در استان مرکزی

از سال ۸۸ تاکنون حدود ۱۷ میلیارد تومان در پارک آبخیز گردو و ۱۰ میلیارد تومان در منطقه نمونه گردشگری دره گردوه هزینه شده است.با این حال بنا به گفته معاون عمرانی استاندار مرکزی اعتباراتی بیشتر مورد نیاز است.

به‌گزارش توریسم اینترنشنال، معاون عمرانی استاندار مرکزی گفت: از شورای اسلامی کلانشهر اراک تقاضا داریم که اعتبارات مورد نیاز برای منطقه نمونه گردشگری دره گردو را در قالب مصوبه اختصاص دهند تا شاهد جبران عقب‌افتادگی‌های گذشته باشیم.

مهدی زندیه‌وکیلی ظهر امروز در پویش مردمی بذرکاری و نهال کاری که در پارک آبخیز گردوی اراک برگزار شد، افزود: از سال ۸۸ تاکنون حدود ۱۷ میلیارد تومان در پارک آبخیز گردو و ۱۰ میلیارد تومان در منطقه نمونه گردشگری دره گردوه هزینه شده است.

وی افزود: اعتباراتی که در پارک آبخیز گردو توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هزینه شده از محل اعتبارات ملی و استانی بوده است.

معاون عمرانی استاندار مرکزی تصریح کرد: اعتبارات هزینه شده در منطقه نمونه گردشگری دره گردو هم توسط شهرداری اراک بوده که صرف زیرساخت این منطقه گردشگری شده است.

زندیه‌وکیلی بیان کرد: منطقه دره گردو شامل دو قسمت منطقه نمونه گردشگری و پارک ابخیز گردو می‌شود که پارک آبخیز به طول هجده متر دراختیار منابع طبیعی و آبخیزداری برای اجرای طرح‌های آبخیزداری، زیست‌محیطی و درختکار است.

وی ادامه داد: منطقه نمونه گردشگری هم به منظور سرمایه‌گذاری دراختیار شهرداری اراک بوده تا با سرمایه‌گذاری در این منطقه شاهد رشد گردشگری در آن باشیم.

معاون عمرانی استاندار مرکزی عنوان کرد: در بحث پارک آبخیز، اقداماتی اعم از گابیون‌بندی، درختکاری و ساخت استخر به منظور آبیاری درختان در تابستان انجام شده است که با انجام این موارد می‌توان گفت ۳۰ تا ۴۰ آیتم از اهداف مورد نظر در این منطقه تحقق یافته است و اجرای سایر طرح‌ها با توجه به تغییر اقلیم منطقه در سال‌های پیش رو در دستور کار قرار گرفته است.

زندیه‌وکیلی افزود: از شورای اسلامی کلانشهر اراک تقاضا داریم که اعتبارات مورد نیاز برای منطقه نمونه گردشگری دره گردو را در قالب مصوبه اختصاص دهند تا شاهد جبران عقب‌افتادگی‌های گذشته باشیم.

وی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده مقرر شد تا زیرساخت‌های لازم در این منطقه توسط شهرداری ایجاد شود و سرمایه‌گذاری در این منطقه به منظور اجرای طرح‌های میراث فرهنگی هم توسط بخش خصوصی پیش‌بینی شده است.

کاهش سرعت تغییر اقلیم با افزایش درختکاری و فضای سبز امکان‌پذیر است

عبدالحسین محمدی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی هم در این نشست با اشاره به  پویش مردمی بذرکاری و نهال کاری گفت: این پویش با شعار “هر ایرانی یک نهال” از آذرماه امسال شروع شده و تا اسفندماه در این استان دنبال می‌شود که هدف آن افزایش سطح جنگل‌کاری و فضای سبز است.

وی افزود: کاهش سرعت تغییر اقلیم با افزایش درختکاری و فضای سبز امکان‌پذیر بوده و در این راستا تاکنون دو پویش در منطقه آبخیز گردوی اراک انجام شده است.

3 دیدگاه برای “اختصاص اعتبارات ویژه به منطقه گردشگری گردو در استان مرکزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *