چ٫ خرداد ۲ام, ۱۴۰۳

اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان برای بهسازی اماکن گردشگری تهران

رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران از اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهبود وضعیت جاذبه های گردشگری خبر داد.

به گزارش توریسم‌اینترنشنال، سید احمد علوی با بیان اینکه برای مسیر‌های گردشگری و همچنین مرمت اماکن تاریخی زیر نظر شهرداری نیز بودجه تعریف شده است، گفت: بودجه سال ۱۴۰۳ یکی از کارشناسی‌شده‌ترین بودجه‌ها بود و هم در تصویب بودجه و هم عوارض جزئیات بررسی شد تا به مردم فشاری وارد نشود.
علوی با اشاره به اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تعریف مسیر‌ها و خانه‌های گردشگری در محلات، یادآور شد: سعی ما بر این است که مسیر‌ها و اماکن گردشگری مناطق به ساکنان هر منطقه معرفی شود؛ چراکه توجه به این امر بر سایر موضوعات نیز اثرگذار است.
وی افزود: از آنجایی که گذران اوقات فراغت به دلیل مشکلات اقتصادی ممکن است در سبد خانوار نقش پررنگی نداشته باشد، ما با تعریف مسیر‌های گردشگری در مناطق سعی کردیم این بخش را تقویت کنیم.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با بیان اینکه قرار بود لایحه سازمان گردشگری پیش از تصویب بودجه ارائه شود تا بتوانیم برای ساختار اداری آن بودجه تعریف کنیم، خاطرنشان کرد: با توجه به همزمانی ارائه لایحه بودجه با لایحه سازمان گردشگری، این لایحه به صحن نرسید، اما در اعتبارات حوزه گردشگری بودجه به گونه‌ای دیده شد که اگر سازمان گردشگری تشکیل شد اعتبارات آن کامل باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *