پ٫ مرداد ۴ام, ۱۴۰۳

اطلاعات تازه از نمایشگر تاشو گلکسی زد فولد ۵

ظاهراً سامسونگ قصد دارد با استفاده از لولای جدید قطره‌ای در گلکسی زد فولد ۵، مشکل فرورفتگی و دوام نمایشگر تاشو این گوشی را رفع کند.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛گلکسی زد فولد ۴ بی‌شک یکی از بهترین گوشی‌های تاشویی است که سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه شد؛ زیرا تعادل بسیار خوبی بین کیفیت ساخت، دوربین، نرم‌افزار و عمر باتری ارائه می‌دهد. بااین‌حال، این بدان‌معنا نیست که جایی برای پیشرفت دستگاه مذکور وجود ندارد. سامسونگ باید یکی از نقص‌های بزرگ طراحی گوشی‌های هوشمند تاشو خود را رفع کند و به‌نظر می‌رسد با گلکسی زد فولد ۵ این کار را انجام خواهد داد.

به‌گزارش SamMobile، سامسونگ از لولایی قطره‌ای‌شکل در گلکسی زد فولد ۵ استفاده خواهد کرد. این یعنی گوشی تاشو پرچم‌دار بعدی غول فناوری کره‌ای می‌تواند کاملاً صاف و در حالت تاشو بدون درز باشد. لولای جدید این گوشی باعث خواهد شد نمایشگر داخلی آن در حالت تاشو فرورفتگی کمتری داشته باشد و این دقیقاً همان چیزی است که طرفداران زد فولد در چند سال اخیر بارها به آن اشاره کرده‌اند.

بااین‌حال، برخلاف شرکت‌های چینی سازنده‌ی گوشی‌های تاشو سامسونگ سری زد فولد را با گواهی IPX۸ عرضه می‌کند؛ بنابراین، گوشی مذکور دربرابر نفوذ آب کمی مقاومت دارد. گلکسی زد فولد ۵ ازنظر طراحی و تجربه نزدیک به دستگاه ایدئالی خواهد بود که طراحی کاملاً صاف تاشو و مقاومت دربرابر آب را ارائه خواهند داد. در این شرایط، مقاوم‌نبودن دربرابر گردوغبار تنها نقص گوشی مذکور خواهد بود.

اطلاعات تازه از نمایشگر تاشو گلکسی زد فولد ۵

گفته‌ می‌شود سامسونگ طراحی جدید لولای زد فولد ۵ را دمبل (Dumbbell) نامیده است. این شرکت طرح مذکور را در سال ۲۰۱۶ ثبت کرده؛ اما به‌دلایل نامشخصی همچنان از آن در گوشی‌های تاشو خود استفاده نکرده است. طبق گزارش‌ها، این برند با استفاده از لولای جدید خود، دوام صفحه‌نمایش را نیز بهبود خواهد داد؛ ازاین‌رو، طول عمر آن دربرابر تا و باز شدن افزایش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید:

همکاری پورشه و گوگل

این محصولات دیوانه‌کننده در نمایشگاه CES ۲۰۲۳ معرفی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *