س٫ فروردین ۲۸ام, ۱۴۰۳

اعطای تسهیلات ۵۳ میلیارد ریالی به صنایع دستی استان گلستان

نزدیک به ۵۳ میلیارد ریال تسهیلات مالی به صنایع دستی استان گلستان در سال جاری اعطا می شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال، سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از پرداخت بیش از ۵۳ میلیارد ریال تسهیلات در راستای جبران خسارات سیل و شیوع کرونا و حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی حوزه صنایع‌دستی استان در سال جاری خبر داد.

رحمان فرمانی اظهارکرد: در ۹ ماهه سال جاری به‌منظور جبران خسارات سیل و شیوع کرونا ویروس و حمایت از طرح‌های اشتغال‌زایی حوزه صنایع‌دستی گلستان، مبلغ ۵۳ میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال تسهیلات به ۳۰۷ طرح اشتغال‌زایی صنایع‌دستی استان پرداخت شد.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان خاطرنشان کرد: از این میزان تسهیلات پرداختی مبلغ ۳۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برای ۱۸۲ طرح در حوزه مشاغل خانگی به هنرمندان سطح استان پرداخت شد که زمینه اشتغال ۲۱۸ نفر را در سطح استان فراهم ساخت.

او اضافه کرد: تسهیلات مشاغل خانگی با نرخ سود ۴ درصد و با بازپرداخت ۵ ساله به افرادی تعلق می‌گیرد که توانایی انجام فعالیت دریکی از رشته‌های مصوب صنایع‌دستی را در منزل داشته باشند.

فرمانی با اشاره به تسهیلات پرداختی به حوزه صنایع‌دستی برای جبران خسارت ناشی از سیلاب سال ۱۳۹۸، بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ ۵ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال برای ۱۶ طرح صنایع‌دستی در راستای جبران خسارت ناشی از سیلاب و آب‌گرفتگی سال ۱۳۹۸ به هنرمندان و صنعتگران حوزه صنایع‌دستی استان گلستان پرداخت‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه تعداد ۹۳ طرح به مبلغ ۹ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال برای جبران خسارات شیوع کرونا ویروس به حوزه صنایع‌دستی استان پرداخت شد.

فرمانی اضافه کرد: در استان گلستان تاکنون ۱۰۷۹ پرونده با نیاز تسهیلاتی ۹۷ میلیارد و ۳۴۷ میلیون ریال در حوزه پرداخت تسهیلات جبران خسارات شیوع کرونا ثبت‌شده که از این تعداد تاکنون ۶۹۵ هنرمند و صنعتگر فعال، مبلغ ۵۷ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره دریافت کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *