ی٫ اردیبهشت ۲ام, ۱۴۰۳

افتتاح سه اقامتگاه بومگردی در باجگیران قوچان

سه اقامتگاه بوم‌گردی در بخش باجگیران شهرستان قوچان با صرف هزینه چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریالی تا پایان سال جاری آماده بهره برداری می شوند.

به گزارش توریسم اینترنشنال، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان رضوی از بهره‌برداری سه اقامتگاه بوم‌گردی در بخش باجگیران شهرستان قوچان تا پایان سال جاری خبر داد.

 سیدجواد موسوی امروز در جلسه با رئیس شورای اسلامی، شهردار باجگیران و مدیرمیراث‌فرهنگی قوچان با بیان این مطلب اظهارداشت:باجگیران ظرفیت‌های گردشگری کم‌نظیری در حوزه طبیعت‌گردی دارد که بهره‌برداری از این فرصت برای توسعه اقتصادی و اشتغال در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

وی افزود:تاکنون چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از محل منابع معاونت سرمایه‌گذاری این اداره‌کل برای زیرساخت‌های گردشگری شهر باجگیران هزینه شده است.

موسوی با اشاره به این که پروژه‌های ایجاد زیرساخت‌های گردشگری با مشارکت شهرداری باجگیران در حال اجراست، تصریح کرد:این پروژه مشترک شامل محوطه‌سازی به مساحت ۵۰۰ مترمربع و احداث ۶ چشمه سرویس بهداشتی حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان رضوی درباره ضرورت ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاهای بخش باجگیران اظهار کرد:با توجه به این‌که طبیعت بکر و سرشار از جذابیت این بخش علاقه‌مندان زیادی دارد که تمایل دارند اقامت شبانه در این منطقه داشته باشند پنج موافقت اصولی برای ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاهای دربادام، شمخال وباجگیران صادر شده است.

موسوی افزود:اقامتگاه بوم‌گردی بای‌پولاد در روستای دربادام بخش باجگیران قوچان با اشتغال ۶ نفر به بهره‌برداری رسیده و سه اقامتگاه‌ در شمخال و باجگیران و نوروزی نیز تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید که برای ۲۰ نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می‌کند.

شهر باجگیران در ۷۸ کیلومتری شمال شهر قوچان و دو کیلومتری جنوب مرز ایران و جمهوری ترکمنستان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *