پ٫ خرداد ۳۱ام, ۱۴۰۳
رویداد یامال

برگزاری رویداد مردنی یامال در جزیره قشم

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد : سلسله رویدادهای مردمی “یامال” پیرامون نوآوری در توسعه ظرفیت‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در جزیره قشم برگزار می شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال، حجت الاسلام محمدسعید آخوندی با اعلام این خبر گفت: سلسله رویداد مردمی یامال با هدف گردهم آوردن جامعه محلی، صاحبان ایده، فعالان اجتماعی، سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران، اعضای شورا، شهردار و معتمدین محلی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: در این رویداد تلاش می‌شود با ایجاد بستر مناسب، راه‌حل‌های نوآورانه در زمینه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، هنجارهای اجتماعی و فرهنگی، محیط زیست، ژئوپارک، مشارکت مردمی در حوزه ورزش و سلامت، مبارزه با اعتیاد، ازدواج و تحکیم خانواده و توسعه کسب‌وکارهای محلی، برای پیشرفت جزیره جهانی قشم تحقق یابد.

به گفته حجت‌الاسلام آخوندی، یامال نوعی آواز دسته جمعی و در واقع موسیقی کار بوده و هدف این رویدادها نیز آوای اتحاد و همدلی برای شناسایی دغدغه‌ها و هم‌اندیشی و طراحی راه‌حل برای رفع چالش‌ها و تحقق پذیری ایده‌هاست.

وی تصریح کرد: این رویدادها به همت معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان‌منطقه آزاد با همراهی دیگر مدیریت‌ها با هدف ایجاد هم‌افزایی بین مدیریت‌های سازمان و دیگر نهادهای مرتبط با پیشرفت گردشگری جزیره برگزار می‌شود.

بنابراین گزارش، نشست اول رویداد یامال ۳۰ و ۳۱ مردادماه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ در کتابخانه بندر تاریخی لافت برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

برگزاری دومین دوره مسابقات رالی خانوادگی در قشم

بهترین زمان سفر به جزیره قشم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *