ی٫ فروردین ۲۶ام, ۱۴۰۳

برگزاری ۱۶ جشنواره نوروزی در اسد آباد همدان

۱۶ جشنواره نوروزی در اسد آباد همدان همزمان با فرا رسیدن سال جدید در این شهرستان برگزار و در آنها آیین های سنتی و بازی های بومی و محلی به نمایش گذاشته می شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال، رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسدآباد از برپایی ۱۶ جشنواره نوروزی در این شهرستان خبر داد.

کامران اکبری شایگان دوشنبه در ستاد اجرایی ساماندهی و ارتقا خدمات سفر شهرستان اسدآباد از برپایی ۱۶ جشنواره مختلف در این شهرستان خبر داد و گفت: در نوروز ۱۴۰۱ با همکاری ادارات آموزش و پرورش، بخشداران و دهیاران، ارشاد اسلامی و سایر دستگاه‌های مرتبط بمنظور شناسایی بازی‌های بومی و محلی، آداب سنن، مراسم آئینی بیش از ۱۶ جشنواره در نقاط مختلف شهرستان اسدآباد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به فرصت باقیمانده تا سال جدید استفاده از تجربیات گذشته و بررسی نکات قوت و ضعف، مورد تاکید است، افزود: باید به مواردی که همگی اتفاق نظر داریم بپردازیم و تصمیم گیری کنیم و هر یک از کمیته‌های ستاد شهرستان باید وظایف خود را به بهترین نحو ممکن در جهت بستر سازی و فراهم کردن زمینه ارائه خدمات به مسافرین در ایام نوروز انجام دهند.

حسین علی شرکائی؛ فرماندار شهرستان اسدآباد نیز در ادامه این جلسه، در خصوص تشدید نظارت و ارزیابی مستمر بر بازار و کنترل قیمت‌ها توسط ادارات صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی، بازدیدهای مستمر دانشکده علوم پزشکی، میراث‌فرهنگی و دستگاه‌های مرتبط شهرستان تاکید کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم محیطی امن و سالم در نوروز ۱۴۰۱ را برای گردشگران و مسافران فراهم کنیم.

کد خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *