ی٫ تیر ۳ام, ۱۴۰۳
گنبد مسجد امام (ره)

تشکیل کمیته ویژه نظارت بر مرمت گنبد مسجد امام(ره)

به دستور قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی کمیته ای ویژه برای رسیدگی و نظارت بر مرمت گنبد مسجد امام(ره)  تشکیل شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ علی دارابی، قائم‌مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی وزارت میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی در احکامی جداگانه اسکندر مختاری، سید مرتضی فرشته‌نژاد، مهرداد حجازی و علیرضا ایزدى را به‌عنوان اعضای شورای عالی نظارت حفظ و مرمت میراث‌فرهنگی منصوب کرد.

وظیفه اصلی اعضای این شورا، بررسى وضعیت مرمت گنبد مسجد امام(ره) ورسیدگى به قصور احتمالى درمرمت صورت گرفته است.

 در متن حکم قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی خطاب  به اعضای این شورا آمده است:

نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی و اهمیت حفاظت از آثار جهانی و ملی کم‌نظیر در اصفهان، به موجب این ابلاغ به‌عنوان «عضو شورای عالى نظارت حفظ و مرمت میراث‌فرهنگى» آن استان منصوب می‌شوید؛ بنا بر دستور وزیر محترم جناب مهندس ضرغامى اولویت کارى شما بررسى وضعیت مرمت گنبد مسجد جامع عباسى (مسجد امام) و رسیدگى به قصور احتمالى در مرمت صورت گرفته است؛ آثار میراثى درخشان اصفهان باید از نظام‌نامه‌اى جامع در حفظ، احیا و مرمت برخوردار باشد.

امید است با بهره‌گیری از دانش و تجربیات ارزشمند همه‌ اساتید و پیشکسوتان در پیشبرد اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی و نیل به سیاست‌های وزارت متبوع موفق باشید؛ جناب ایزدى ریاست شورا رابرعهده دارند و گزارش پیشرفت کارها را مرتب به اینجانب ارائه خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

ورود به منطقه گردشگری تنگه واشی و فیروزکوه ممنوع شد

نمایش آثار هنرمندان معاصر غربی در موزه هنرهای معاصر تهران/گزارش تصویری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *