پ٫ خرداد ۳۱ام, ۱۴۰۳
ندامتگاه قزلحصار

تغییر کاربری ندامتگاه قزلحصار به مرکز رفاهی، تفریحی و گردشکری

نائب رییس شورای شهر کرج گفت: ندامتگاه قزلحصار که زمانی خانه زندانیان بود پس از تخلیه قرار است به مرکز رفاهی، تفریحی و گردشکری تبدیل شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ علیرضا رحیمی، عضو شورای شهر کرج، امروز  ضمن قدردانی از پیگیری‌های مجمع نمایندگان استان در خانه ملت به جهت پیگیری و تصویب پایان فعالیت زندان‌های قزلحصار و رجایی شهر در این کلانشهر، خواستار پیگیری ویژه و مکاتبه با مقامات ذیربط در راستای تحویل قسمتی از ۳۰۷ هکتار زمین ندامتگاه قزلحصار به شهرداری جهت احداث سایت فضای سبز، رفاهی و گردشگری شد.

نائب رییس شورای شهر کرج ادامه داد: کرج در سالهای گذشته میزبان حدود ۱۰ درصد از جمعیت زندانیانِ کشور بوده است که علاوه بر تحمیل آثار و مشکلاتِ مضاعف، به جهت مهاجرتِ خانواده‌های ایشان به استان منجر به ایجاد سکونتگاه های غیررسمی، تشدید ساخت و ساز غیرمجاز و بروزِ مسائل خاص فرهنگی و اجتماعی نیز گردیده است.

رحیمی ادامه داد: با عنایت به مکاتبه معاون اول محترم دولت در راستای موافقت با فروش زندان های قزلحصار و رجایی شهر به ترتیب با مساحت ۳۰۷ و ۶۰ هکتار، احتمالاً نیتِ ساخت و ساز در آنها مطرح می شود که در این صورت افزایش بارِ جمعیتی و مهاجرپذیری و اتفاقات حاشیه ای را شاهد خواهیم بود. و با عنایت به اینکه استان البرز و مرکز آن یعنی کرج در بسیاری از شاخصه‌ها و سرانه‌ها در بین استانهای کشور در آخرین رده ها قرار گرفته، این مسئله نیز ظلم مضاعفی است که تبعات آن در آینده خودنمایی و ظهور خواهد داشت.

به گفته عضو پارلمان مدیریت شهری، هنگامی که در ابتدای دهه ۷۰ طرح خروج پادگان‌های نظامی از تهران مصوب شد، در سال ۸۸ با واگذاری بخشی از پادگان ۳۰۰ هکتاری قلعه مرغی به شهرداری پایتخت با هدف احداث مجتمع رفاهی، تفریحی و فضای سبز موافقت شد که انتظار می رود در خصوص واگذاری زمین ندامتگاه قزلحصار به شهرداری کرج نیز اتفاق مشابهی بیفتد و انتظار داریم تا سرپرست شهرداری و ریاست شورا در این خصوص مکاتباتی با استاندار محترم و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی داشته باشند.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر کرج عنوان کرد: با عنایت به اینکه مجموعه قزلحصار در محاصره محلات کم برخوردار قرار دارد و در راستای ایجاد سرانه رفاهی، خدماتی، فرهنگی، ورزشی و ارتقای سطح زیست پذیری و از طرفی مجاورت این محل با منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام، بی شک تحویل آن به شهرداری می تواند از لحاظ ارتقای شهرسازی، سطح شهرنشینی، تقویت رفاه شهری، کارکردهای اجتماعی و رشد سرانه ها در منطقه تاثیر بسزایی داشته است.

بیشتر بخوانید:

طرح بیمه تکمیلی برای هنرمندان صنایع‌دستی البرز

رونمایی از برند گردشگری استان البرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *