ش٫ خرداد ۲۶ام, ۱۴۰۳

تمدیدِ دایر بودن ششمین نمایشگاه جشنواره صنایع دستی فجر تا پایان بهمن ماه

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اعلام کرد که نمایشگاه جانبی ششمین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی قجر تا روز شنبه سی‌ام بهمن‌ماه در موزه ملی ایران برپا است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ پویا محمودیان امروز _چهارشنبه بیست‌وهفتم بهمن‌ماه_ اظهار کرد: نمایشگاه آثار ارسالی برای ششمین جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر در بخش موزه دوران اسلامی در محل موزه ملی ایران از هجدهم بهمن آغاز شد و در این نمایشگاه از ۵۷۰ اثری که از سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شدند بیش از ۳۰۰ اثر بعد از دو مرحله داوری انتخاب و در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افزود: محور و موضوع اصلی ششمین جشنواره صنایع‌دستی فجر، آثار و محصولات کاربردی در زندگی روزمره مردم بود که در این نمایشگاه آثار متعددی با همین رویکرد وجود دارد، همچنین در بخشی از این نمایشگاه آثاری که نشان مهر اصالت ملی دارند به نمایش گذاشته شده است.

محمودیان گفت: در این نمایشگاه نقش زنان و جوانان خلاق در کاربردی کردن محصولات رشته‌های مختلف صنایع‌دستی و هنرهای سنتی به‌طور آشکار به چشم می‌خورد، همچنین آثار هنرمندان شهرها و روستاهای ملی و جهانی صنایع‌دستی نیز به نمایش گذاشته شده است که از مشخصات بارز این نمایشگاه و تفاوت‌های شاخص این دوره با پنج دوره گذشته این رویداد است.

وی افزود: این دوره با توجه به فراهم شدن امکان ارسال آثار متعدد، با استقبال گسترده هنرمندان جوان، علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان از سراسر کشور روبه‌رو شد.

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اضافه کرد: در روز اختتامیه که عصر دوشنبه بیست‌وپنجم بهمن‌ماه برگزار شد برگزیدگان این دوره با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تجلیل شدند.

محمودیان خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند تا سی‌ام بهمن‌ماه وبا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کرونا از ساعت ۱۰ تا ۱۶ از نمایشگاه جانبی ششمین جشنواره صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فجر، واقع در موزه ملی ایران بازدید کنند.

 

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *