چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳

تمهیدات حضور گردشگران خارجی با خودروی شخصی در کشور آماده می شود

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری از تلاش برای حضور گردشگران کشورهای همسایه با خودروی شخصی در کشور خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، علی اصغر شالبافیان صبح امروز در جمع مدیران انجمن‌های گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی از جهات مختلف استعدادهای منحصر به فردی در حوزه گردشگری دارد، اظهار داشت: بزرگترین سرمایه حوزه گردشگری خراسان جنوبی نیروی انسانی دغدغه‌مند است.

وی با تأکید بر اینکه در بخش‌های مختلف گردشگری اتفاقات خوبی در خراسان جنوبی رخ داده است، افزود: باور قلبی من این است که هیچ سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری انگیزه اولیه او هیچ گاه کسب سود نبوده است و برای کمک به گردشگری خراسان جنوبی و رفع مشکلات و آسیب‌های این بخش برنامه‌های ویژه‌ای خواهیم داشت.

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، گفت: بنده با شیوه فعلی استانداردسازی اقامتگاه‌های بومگردی مخالف هستم و البته باید حرف متولیان این بخش را به صورت دقیق و کارشناسانه بشنویم.

شالبافیان با بیان اینکه بی‌جهت نباید زحمت و کار دست و پاگیر برای فعالان حوزه گردشگری ایجاد کنیم، عنوان کرد: رفع موانع و مشکلات اولویت بر پرداخت تسهیلات دارد. وی بیان کرد: ریشه برخی از مشکلات را در عدم نشست و برخواست و تعامل دو جانبه بخش دولتی و فعالان حوزه گردشگری می‌دانم و باید خود را به جای همدیگر قرار دهیم. من با آموزش فعالان بومگردی موافقم ولی آموز‌ش‌هایی که مورد نیاز و ضروری است.

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی ادامه داد: در مورد تسهیلات بسته جدیدی را طراحی کرده‌ایم ولی شرایط فعلی دولت را نیز باید در نظر بگیریم.

وی با اشاره به جشنواره زرشک یادآور شد: رویدادهای حوزه کشاورزی خراسان جنوبی جای کار بسیار دارد و باید با همکاری یکدیگر از این ظرفیت استفاده کنیم.

شالبافیان گفت: حتی گردشگر به واسطه روحی که در قالب اثر تاریخی وجود دارد از آن بازدید می‌کند که این روح در قالب این رویداد به وجود می‌آید.

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: یکی از سیاست‌های حوزه گردشگری خراسان جنوبی باید توجه به همین گردشگری کشاورزی و بازدید از مزارع کشاورزی باشد.

وی بیان کرد: از ابتدای مسئولیت به دنبال این بودم که گردشگران کشورهای همسایه با ماشین شخصی به کشور بیایند که امیدوارم در چهار-پنج ماه آینده محقق شود اگر این اتفاق صورت گیرد حتما خراسان جنوبی از آن منتفع خواهد شد.

زرشک ظرفیتی برای جذب گردشگران به خراسان جنوبی

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تأکید بر اینکه با توجه به غنای فرهنگی خراسان جنوبی امکان برگزاری رویدادهای گردشگری متعددی در این استان وجود دارد، گفت: زرشک یکی از ظرفیت‌های جذب گردشگران داخلی و خارجی برای این استان است.

شالبافان با بیان اینکه خراسان جنوبی ظرفیت‌های متنوع گردشگری از جنبه تاریخی – فرهنگی و طبیعت‌گردی دارد، ادامه داد: با توجه به غنای فرهنگی خراسان جنوبی امکان برگزاری رویدادهای گردشگری متعددی در این استان وجود دارد.

وی بیان کرد: به عنوان مثال در خراسان جنوبی محصولات کشاورزی ویژه‌ای چون زرشک وجود دارد که با توجه به آن می‌توان جذابیت‌هایی در زمینه گردشگری ایجاد کرد و یکی از مسائلی که می‌تواند به رونق گردشگری خراسان جنوبی کمک کند استفاده از ظرفیت گردشگران عبوری است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه باید به سمتی برویم که مسافران عبوری در استان اقامت داشته باشند افزود: تقویت زیرساخت‌های اقامتی و خدماتی گردشگری در خراسان جنوبی می‌تواند به تحقق این هدف کمک کند و باید بهانه‌های ماندن و اقامت بیشتر گردشگران در خراسان جنوبی را زیاد کنیم.

شالبافان گفت: اگر سخن از رویدادهایی چون جشنواره زرشک می‌کنیم به واسطه آن است که بهانه برای سفر به خراسان جنوبی و اقامت گردشگران را داشته باشیم علاوه بر آن باید ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری خراسان جنوبی را به درستی معرفی کنیم.

در ادامه سفر معاون وزیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به استان، مجتمع آب درمانی در هتل کوهستان بیرجند با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد تومان افتتاح شد که این مجتمع در قالب طرح توسعه هتل کوهستان افتتاح شده و دارای سنا جکوزی است.

با افتتاح این مجتمع آب درمانی برای ۱۲ نفر به صورت مستقیم و ۱۲ نفر دیگر به صورت غیر مستقیم اشتغال‌زایی شده است.

بیشتر بخوانید:

کاهش ۹۰ درصدی گردشگران سلامت در پی اتفاقات اخیر

اطلاعاتی در خصوص ویزای شنگن که باید بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *