پ٫ خرداد ۱۰ام, ۱۴۰۳
منطقه زیارت گرگان

توقف ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه گردشگری زیارت گرگان

 به دنبال تلاش های دادگستری استان گلستان تمامی ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه زیارت گرگان به طور کامل متوقف شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، حیدر آسیابی امروز در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان این خبر را اعلام کرد و اظهارداشت: پیگیری قاطع دادگستری و همراهی دستگاه های متولی سبب شد پس از دو دهه ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه زیارت متوقف شود.

وی با بیان اینکه سال‌های گذشته روستای زیارت حدود ۵ هزار واحد مسکونی غیر مجاز ساخته شده است افزود: با استقرار پست ایست و بازرسی و تشدید کنترل و نظارت ها، ساخت و سازها در روستای زیارت به طور کامل متوقف شده است .

رئیس کل دادگستری استان گلستان یکی از علت های اصلی ساخت وسازهای غیر مجاز را بی توجهی متولیان امر در حوزه گردشگری دانست و گفت: با تشکیل کارگروه رفع موانع گردشگری روستای زیارت  در دادستانی مرکز استان  به اهالی منطقه قول می‌دهیم طبق قانون، حقوق عامه روستا را پیگیری کنیم.

وی افزود: در این کارگروه موانع بر سر راه رونق گردشگری این منطقه شناسایی و با استفاده از ظرفیت دستگاه قضایی و دیگر دستگاه های مسئول برای مرتفع  کردن آنها تلاش می کنیم.

 رئیس کل دادگستری گلستان گفت: تلاش ما این است که با فعال شدن گردشگری روستای زیارت و بهبود معیشت  مردم ، اهالی این منطقه دیگر برای تامین معاش خانواده مجبور به فروش زمین های خود نشوند.

در جلسه امروز شورای حفظ حقوق بیت المال استان ،راه های مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز در روستای زیارت گرگان بررسی شد.

پیگیری مصوبات جلسه قبل از جمله ساخت و ساز غیرمجاز در روستای زیارت گرگان و همچنین موضوع آتش‌سوزی جنگل‌ها، تعیین تکلیف اراضی بقاع متبرکه و منابع طبیعی، و قارچ ترافل در دستور کار جلسه امروز بود.

بیشتر بخوانید:

کشف دو شی تاریخی در شهر تاریخی استرآباد

بازگشایی مجدد درهای مجموعه سوارکاری گنبدکاووس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *