ج٫ اسفند ۴ام, ۱۴۰۲
آتش سوزی تالاب انزلی

جزئیاتی از آتش سوزی در تالاب بین المللی انزلی

باز هم بی احتیاطی گردشگران در مناطق بکر و زیبا موجب ایجاد حریق شده است که با توجه به تلاش بالگردها و نیروهای کمکی بالاخره مهار شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، معاون استاندار گیلان گفت: هم اکنون حریق تالاب انزلی کامل مهار شده و همچنان در حال اطفا هستیم و کلیه نیروها در حالت آماده باش هستند تا مجددا آتش شعله ور نشود.

مسعود کاظمی لحظاتی قبل در گفت وگو با خبرنگاران، به آخرین وضعیت حریق در تالاب بین المللی انزلی اشاره کرد و گفت: از ساعت ۲۳:۳۰ شب گذشته شاهد وقوع حریق در تالاب انزلی بودیم.

وی با اشاره به وقوع چندین مورد حریق طی روزهای اخیر در تالاب های استان، افزود: اگرچه عوامل امدادی و نیروهای حفاظتی و تیم های عملیاتی ستاد مدیریت بحران استان در حال اطفای این حریق ها بودند، بلافاصله در منطقه تالاب انزلی حاضر شدند و اقدامات اولیه اطفا را انجام دادند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با بیان اینکه با توجه به تاریکی هوا و وسعت حریق همه تجهیزات لجستیکی استان را پای کار آوردیم، اما امکان اطفا وجود نداشت، خاطرنشان کرد: حسب هماهنگی استاندار گیلان با وزیر کشور از عصر امروز شاهد حضور سه فرزند بالگرد اطفای حریق در منطقه حادثه بودیم.

کاظمی، دو فروند بالگرد را متعلق به هوافضای سپاه و یک فروند بالگرد را متعلق به هلال احمر دانست و اضافه کرد: هم اکنون حریق کامل مهار شده و همچنان در حال اطفا هستیم و کلیه نیروها در حالت آماده باش هستند تا مجددا آتش شعله ور نشود.

وی با بیان اینکه هر سه بالگرد تا پایان کامل اطفای حریق از منطقه خارج نخواهند شد، اضافه کرد: از مردم حاشیه تالاب انزلی جهت قدردانی قدردانی می کنیم.

بیشتر بخوانید:

برگزاری اولین همایش ژئوتوریسم گیلان

برگزاری اولین اجلاسیه کنگره میرزا کوچک در برج میلاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *