ی٫ فروردین ۲۶ام, ۱۴۰۳
جهانگرد سیاهپوست

حضور با حجاب زن جهانگرد سیاهپوست در ایران + تصاویر

جسیکا نابونگو زن جهانگرد سیاهپوستی است که به تمامی کشورهای جهان سفر کرده که یکی از ای کشورها ایران بوده ، وی در خصوص سفر به ایران گفته : در ایران حجاب یک اصل ضروری است و خود نیز در تمام زمان حضورش در ایران حجاب بر سر داشته است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ جسیکا نابونگو فقط نمی‌خواست برای جشن ۳۵ سالگی یک مهمانی برگزار کند، او می‌خواست قبل از آن جشن تولد از همه کشور‌های جهان بازدید کند.

 نابونگو که اکنون ۳۸ سال دارد، هنگامی که در ۶ اکتبر ۲۰۱۹ وارد جزایر سیشل شد، اولین زن سیاه‌پوست و یکی از کمتر از ۲۵۰ نفری شد که به تمام ۱۹۵ کشور سفر کرد: ۱۹۳ کشور به رسمیت شناخته شده سازمان ملل به اضافه دو کشور غیرعضو، سریر مقدس و مناطق فلسطینی.

این زن با استفاده از تابعیت دوگانه خود به عنوان یک آمریکایی اوگاندایی توانست درکشور‌هایی که اکثر آمریکایی‌ها هرگز نمی‌بینند، از جمله ترکمنستان، کوبا و کره شمالی گشت و گذار کند. او عکس‌ها و داستان‌هایش را در کتابی با نام «اگر می‌توانی مرا بگیر: سفر یک زن به هر کشوری در جهان» ثبت کرده است.

نابونگو به نیویورک‌پست گفت: این مهربانی غریبه‌ها بود که سفر من را بسیار زیبا کرد.

در اکتبر ۲۰۱۸، نابونگو که از راه دور برای یک آژانس مسافرتی لوکس و به عنوان مشاور کار می‌کرد، با استفاده از پاسپورت اوگاندا وارد کره شمالی شد. (دولت آمریکا شهروندان خود را از سفر به این کشور منع می‌کند.) او از آنچه دید شوکه شد.

وی در کتاب خود نوشت: من کره شمالی را جایی می‌دانستم که خورشید در آن نمی‌تابد، آسمان هرگز آبی نبود و همه خاکستری می‌پوشیدند. اما نابونگو گفت که از این که چقدر عادی بود شگفت زده شد.‌ای زن با یک گروه تور خصوصی که در گوگل پیدا کرد، پنج روز در پیونگ یانگ کره شمالی سپری کرد.

با این حال، او اشاره کرد که این کشور چقدر جزیره‌ای است. هنگامی که در شهر هستید، می‌توانید بگویید که کره شمالی چندان در معرض سایر نقاط جهان نیست. او گفت در هیچ کجای سوپرمارکت‌ها تبلیغات، لباس‌های رنگارنگ یا شلوار جین یا برند‌های غربی نمی‌بینید. کره شمالی به همراه کوبا و ترکمنستان از جمله تنها کشور‌هایی بودند که عملاً فاقد وای فای بودند.

با این حال، او نوشت که شهر مملو از آسمان‌خراش‌ها، ساختمان‌های آپارتمانی بزرگ، ساختمان‌های دولتی و میدان‌های عمومی است همانطور که در پایتخت‌های دیگر می‌بینید.

نابونگو به عنوان یک مسافر باتجربه از سن ۴ سالگی – زمانی که اولین مهر پاسپورت خود را در سفر به کانادا با والدینش دریافت کرد – گفت که مردم باید سعی کنند ذهن خود را در حین گردش در جهان باز نگه دارند و انتظارات خود را مدیریت کنند.

به عنوان مثال، او گفت که وقتی به ماچو پیچو رسید، چون میلیون‌ها عکس دیده بود، غرق شده بود: شما می‌گویید، اوه، خوب، دقیقاً همان چیزی است که من فکر می‌کردم به نظر برسد.

او که همزمان با عید نوروز به ایران سفر کرده گفته در حال حاضر عید نوروز است که به آن سال نو ایرانی نیز می‌گویند که در چهار هزار سال گذشته جشن گرفته می‌شود. همچنین در افغانستان، تاجیکستان، عراق و بخش‌هایی از هند جشن گرفته می‌شود. در تمام تصاویر من در اینجا متوجه خواهید شد که من موهایم را می‌پوشانم، زیرا این یک الزام برای زنان در هنگام حضور در جمع است.

نابونگو توصیه می‌کند که با مردم محلی صحبت کنید تا ببینید چه چیزی را ببینید، انجام دهید و بخورید.

او گفت: افرادی که در یک کشور هستند بیشتر از آنچه که گوگل می‌داند، درباره کشور می‌دانند.

بیشتر بخوانید:

حضور گردشگران فرانسوی در بیت امام راحل

گردشگران خارجی در راه روستای تاریخی کندوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *