ی٫ خرداد ۲۷ام, ۱۴۰۳

طرح مصر برای ساخت بزرگترین پایتخت گردشگری جهان

مقامات مصر با به کارگیری ۳ هزار و ۵۰۰ کارگر و مهندس مصری به صورت شبانه روز در حال تلاش برای به سرانجام رساندن پروژه جهانی شهر «سنت کاترین» به عنوان پایتخت گردشگری مذهبی جهان هستند.

به گزارش توریسم اینترنشنال، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر تصمیم گرفته است بزرگترین پروژه گردشگری را در شهر سنت کاترین، واقع در استان سینای جنوبی تأسیس کند. حضور نمادهای سه دین آسمانی یهودیت، مسیحیت و اسلام، از مهمترین جاذبه‌های گردشگری این شهر به‌شمار می‌رود.

شهر سنت کاترین در مرکز استان سینای جنوبی واقع شده و ساحلی ندارد. ارتفاع این شهر از سطح دریا حدود ۱۵۰۰ متر است و دارای هوایی معتدل در تابستان و سرد در زمستان است. این شهر مرکز گردشگری هزاران توریست از سراسر جهان است و صومعه سنت کاترین نیز یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شود.

پروژه توسعه سنت کاترین از طریق دو شرکت بزرگ ساخت و ساز انجام می‌شود و بر اساس خواسته السیسی، این شرکت‌ها چندین محور را برای تغییر شکل شهر و تبدیل آن به شهر «تجلی اعظم» به اجرا درآورده‌اند تا نماد‌های سه دین آسمانی یهودیت، مسیحیت و اسلام همراه با حفظ میراث فرهنگی و دینی آنها در این شهر قرار داده شود.

این شهر به عنوان بهترین شهر میراث فرهنگی جهان، جایزه سازمان یونسکو را دریافت کرده است و اکنون چندین پروژه در آن در حال اجراست؛ از جمله ساخت محلی برای بازدیدکنندگان در مساحت ۳۳ هزار متر مربع، ۵۸۰۰ متر مربع فضای سبز و عملیات درختکاری و محوطه‌سازی.

این شهر همچنین شامل مرکز اطلاع‌رسانی، چندین بازار و فروشگاه، اماکن گردشگری و دفاتر اداری، رستوران و دفاتر هواپیمایی است.

مهندس محمود عماره، مدیر اجرایی این پروژه با اشاره به اینکه ساختمان‌های پروژه در مجاورت صومعه سنت کاترین و کوه تجلی و دره مقدس ساخته می‌شود تا چشم‌اندازی خیر‌ه‌کننده داشته باشد، اظهار کرد: هم‌اکنون ساخت موزه صلح در مساحت ۹ هزار متر مربع در حال انجام است و مساحت کل این موزه همراه با فضاهای سبز آن به ۳۷ هزار متر مربع می‌رسد. این موزه به شکل پرنده صلح طراحی شده و دارای یک سالن به عنوان موزه، یک سالن تئاتر، یک سالن کنفرانس، چند اتاق برای نشست‌ها و یک رستوران و کافه تریا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *