چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳
جمجمه یک دایناسور

فروش جمجمه یک دایناسور

 در آمریکا در آستانه تعطیلات پایان سال میلادی ، بنگاه حراج ساتبیز شماری از اجناس نامتعارف و باارزش از جمله جمجمه یک دایناسور  را به فروش می‌گذارد.

به گزارش توریسم اینترنشنال،یک الماس معروف به «قناری زرین» که قیمت آن ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار تخمین زده شده نیز از جمله اشیاء به حراج گذاشته شده است. بنا به اعلام موسسه ساتبیز این الماس ۳۰۳ قیراطی در دهه ۱۹۸۰ به طور تصادفی توسط دختری در جمهوری دموکراتیک کنگو کشف شد.

این احتمال مطرح شده است که معدنچی‌ها سنگ این الماس را دور انداخته بودند و متوجه الماس درون آن نشده بودند.

الماس «قناری زرین» قرار است روز چهارشنبه به همراه برخی دیگر از اجناس باارزش و نامعمول در بنگاه ساتبیز در نیویورک به حراج گذاشته شود.

یک جواهر زمرد که از داخل لاشه یک کشتی متعلق به قرن هفدهم میلادی کشف شد از دیگر اجناسی است که در حراج ساتبیز عرضه خواهد شد. صاحب این جواهر زمرد در نظر دارد با فروش آن به امور بشردوستانه در اوکراین کمک کند. قیمت این زمرد بین ۵۰ تا ۷۰ هزار دلار تخمین زده شده است اما تاریخچه آن ممکن است باعث شود با قیمتی فراتر از این به فروش برسد.

AP Photo

یکی از ۱۳ نسخه اصیل قانون اساسی ایالات متحده از دیگر اشیایی خواهد بود که خریداران امکان رقابت برای تصاحب آن را خواهند داشت. این نسخه اصیل از قانون اساسی آمریکا تنها یکی از دو نسخه اصیلی است که صاحبی خصوصی داشته است. این نسخه اصیل آخرین بار در جریان مراسم حراج در سال ۱۸۹۴ در شهر فیلادلفیا دیده شده بود.

یکی از نسخه‌های اصیل قانون اساسی آمریکا سال گذشته به قیمت بیش از ۴۲ میلیون دلار در ساتبیز به فروش رسید.

با این حال قدیمی‌ترین جنس به فروش گذاشته شده در ساتبیز نه الماس «قناری زرین» است و نه نسخه اصیل قانون اساسی آمریکا. این عنوان احتمالا متعلق به جمجمه یک دایناسور تیرانوسوروس خواهد بود.

این جمجمه فسیلی کامل‌ترین نمونه کشف شده از جمجمه یک دایناسور تیرانوسوروس محسوب می‌شود.

تیرانوسوروس‌ها گونه‌ای از دایناسورهای گوشت‌خوار و دو پا بودند. قدمت این جمجمه دایناسور که در ایالت داکوتای جنوبی آمریکا کشف شد به حدود ۷۶ میلیون سال پیش باز می‌گردد. تخمین زده می‌شود که این جمجمه ۹۱ کیلوگرمی بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون دلار به فروش برسد.

بیشتر بخوانید:

کشف رد پای دایناسور به خاطر خشکسالی در تگزاس

سیب به رد پای ۱۱۰ میلیون ساله یک دایناسور در آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *