ش٫ تیر ۲ام, ۱۴۰۳
قلعه پرتغالی های هرزمگان

لزوم آزاد سازی حریم قلعه پرتغالی‌های جزیره هرمز

دادستان مرکز استان هرمزگان گفت : قلعه پرتغالی‌های جزیره هرمز  به عنوان یک نماد ملی و آثار تاریخی باید بازسازی و حریم آن آزادسازی شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان امروز در جلسه کارگروه گردشگری معاونت حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس بر لزوم ثبت و صیانت از آثار فرهنگی مادی و معنوی استان با هدف پاسداشت هویت ملی و منطقه ای مردم تأکید کرد.

علیرضا احمدی منش با اشاره به اینکه ابنیه تاریخی جزئی از فرهنگ مردم هرمزگان محسوب می شوند، بیان داشت: صدها اثر تاریخی استان باید به عنوان اثر ملی ثبت شوند و با فعال سازی یگان های حفاظت و پشتیبانی نهادهای مردمی و سمن ها، حفظ، مرمت و معرفی آنها به جهانیان در دستور کار قرار گیرد.

وی با ابراز تأسف شدید از فرسایش و تخریب قلعه پرتغالی ها در جزیره هرمز گفت: باید این اثر مهم تاریخی به عنوان یکی از برجسته ترین نمادهای استعمارستیزی ملت ایران هرچه سریعتر بازسازی شود.

احمدی منش همچنین خاطرنشان کرد: ضرورت دارد نسبت به آزاد سازی حریم قلعه پرتغالی‌ها در سریعترین زمان ممکن اقدام گردد تا از آسیب بیشتر به این بنای تاریخی جلوگیری شود.

وی در پایان تصریح کرد: با شناسایی و معرفی آثار باستانی و مناطق توریستی، علاوه بر رونق صنعت گردشگری در استان هرمزگان، در آمد مردم بومی منطقه نیز افزایش می یابد، لذا دستگاه قضایی این مهم را به عنوان یکی از مصادیق حقوق عامه از متولیان گردشگری استان پیگیری و مطالبه خواهد نمود.

بیشتر بخوانید:

برگزاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی فرهنگ ایران در کیش

افزایش پروازهای کیش به مقاصد دبی و مسقط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *