ی٫ تیر ۳ام, ۱۴۰۳
قم

لزوم احداث مرکز آموزش هتل‌داری در قم

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با تاکید بر کمبود نیروی متخصص در هتل های این شهر بر لزوم ایجاد یک مرکز آموزش هتل داری تاکید کرد.

به گزارش توریسم اینترنشنال،  وحید وزیری‌راد امروز ۶ شهریورماه در نشست صمیمی با فعالان حوزه گردشگری و زیارت که در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور زائرین استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه ٧ و نیم میلیارد تومان وام در اختیار اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان است، اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در این راستا دنبال می‌کنیم بیمه فصلی تامین اجتماعی کارگران خدماتی حوزه گردشگری است.

وی ادامه داد: واحدهای اقامتی متوسط به بالا دارای ٢٠ تخت هستند و ماهیانه حدود ٢۴ میلیون تومان حقوق ۴ نفر از کارگران این واحدها است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با بیان اینکه به این مبلغ باید دستمزد دلالان هم اضافه ‌شود، مطرح کرد: هنوز نرخ‌نامه سال ١۴٠١ صادر نشده است.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ گردشگری لازمه قم است، عنوان کرد: باید تلاش کنیم در استان از اتاق محوری به سمت سوییت محوری و خانواده محوری حرکت کنیم.

وزیری‌راد با بیان اینکه کیفیت، قیمت، امنیت و سلامت چهار ضلع گردشگری است، خاطرنشان کرد: متاسفانه در زمینه زیرساخت‌ها با مشکلاتی مواجه هستیم به طور مثال برای ١٧ هزار تخت با مشکل کمبود پارکینگ مواجه هستیم درحالی که آمار سرقت نیز بالاست.

وی با اشاره به اینکه باید پیشخوان زائر را راه اندازی کنیم، تصریح کرد: در برخورد با زائر باید با دقت بیش‌تری رفتار کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با بیان اینکه در استان قم با مشکل کمبود منابع انسانی روبرو هستیم، یادآور شد: در این راستا و برای رفع این مشکل باید هرچه سریع‌تر مرکز آموزش هتل‌داری در قم ایجاد شود.

بیشتر بخوانید:

آغاز دوره گردشگری نجوم «نگاه به آسمان» در مجموعه تاریخی گنبد سبز قم

نمایش توانمندی های استان قم در محل نمایشگاه دائمی موزه فرش تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *