پ٫ مرداد ۴ام, ۱۴۰۳
نمایشگاه معاصر

نمایش آثار هنرمندان معاصر غربی در موزه هنرهای معاصر تهران/گزارش تصویری

ده ها اثر از آثار هنرمندان معاصر غربی در موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش گذاشته شده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ برخی از ارزشمندترین آثار هنر معاصر غرب و جهان برای اولین بار پس از چند دهه در موزه هنرهای معاصر تهران برای نمایش عموم رونمایی شدند.بسیاری از این آثار دهه ها در گنجینه چند میلیارد دلاری موزه هنرهای معاصر تهران که یکی از غنی ترین موزه های هنری دنیاست، نگهداری شده است.

در این نمایشگاه بیش از ۱۳۰ اثر از ۳۴ هنرمند معاصر غربی به نمایش گذاشته شده است که بسیاری از این آثار از شاهکارهای بی بدیل هنر مینیمالیستی و مفهومی قرن نوزدهم و بیستم در ایالات متحده آمریکا و اروپاست.

تابلوهایی از پابلو پیکاسو، اندی وارهول و مارسل دوشان در میان این آثار است.

همچنین یک مجسمه نادر ۴ متری از “دونالد جاد” پیشگام هنر مینیمالیست آمریکایی و یکی از شناخته شده ترین آثار “سول لِویت” تحت عنوان” مکعبِ باز” در میان آثار مهم دیگر به نمایش گذاشته شده است.

این نمایشگاه که از ابتدای تابستان امسال برگزار شده و تا اواخر شهریور ادامه خواهد داشت، تاکنون بیش از ۱۷ هزار بازدید کننده داشته است.پیش بینی می شود تا زمان پایان این نمایشگاه هزاران نفر دیگر به بازدید این آثار بروند.

همچنین گردشگران خارجی علاقه مند که در تابستان امسال به ایران و تهران سفر می کنند، این شانس و فرصت را خواهند داشت تا با بازدید از این نمایشگاه برخی از شاهکارهای نادر هنر معاصر غرب را که تنها در موزه هنرهای معاصر تهران نگهداری می شود، از نزدیک ببینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *