پ٫ اسفند ۱۰ام, ۱۴۰۲

هشدار به مسافرین جام جهانی قطر

طبق گفته های گمرک : مسافرین جام جهانی عازم کشور قطر لازم است بدانند که در فرودگاه قطر دو مسیر گمرکی سبز و قرمز وجود دارد.

به گزارش توریسم اینترنشنال،اگر مسافران، چیزی برای اظهار به گمرک نداشته باشند، مسیر سبز را انتخاب میکنند؛ و درصورتی که ملزوماتی به همراه داشته باشند که طبق قوانین نیاز به بررسی باشد، می بایست اظهار کنند و پس از اظهار در مسیر قرمز بررسی می شود و درصورت عدم تطبیق با قوانین و مقررات کشور مقصد، از حمل و ورود آن ممانعت خواهد شد.

عمادی ادامه داد: طبق قوانین کشور قطر ورود این اقلام به قطر ممنوع است؛ مشروبات الکلی، حمل بیش از حد مجازِ ارز و جواهرات و سنگهای قیمتی، سلاح گرم، مواد مخدر، سیگار بیش از چهارصد نخ، فرآورده های گوشت خوک و در اختیار داشتن وسایل و هدایایی که ارزش آنها بیشتر از ۳ هزار ریال قطر باشد (در صورتی که ارزش آن‌ها بیش از مقدار تعیین شده باشد، حقوق گمرکی بابت این افزایش دریافت می‌شود).

به گفته سخنگوی گمرک، خودداری از تسلیم اظهارنامه، ارائه اطلاعات نادرست یا خودداری از ارائه اطلاعات تکمیلی به گمرک قطر در مورد منبع ارز، اسناد مالی قابل معامله، فلزات گران‌بها یا سنگ‌های قیمتی مشمول مجازات حبس حداکثر تا سه سال یا جزای نقدی بین ۱۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار ریال قطری (حدود ۲۷ هزار تا ۱۳۷ هزار دلار) یا دو برابر وجوه منتقل شده به همراه ضبظ اموال خواهد بود.

سخنگوی گمرک در ادامه گفت: لازم است مسافران و گردشگرانِ عازم به قطر، پیش از سفر، آگاهی های لازم از قوانین و مقرارت کشور مقصد را کسب کنند.

بیشتر بخوانید:

اطلاعیه وزرات گردشگری درباره جام جهانی قطر

تامین امنیت جام جهانی قطر با ۴ هزار سرباز پاکستانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *