ج٫ اسفند ۴ام, ۱۴۰۲
اولین جشنواره فرهنگی

چابهار اولین میزبان جشنواره گردشگری ساحل نشینان

 این جشنواره از ۲۸ دی تا اول بهمن  ۱۴۰۱ با حضور هفت استان ساحلی کشور برگزار می‌شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال،اولین جشنواره فرهنگی گردشگری ساحل‌نشینان کشور، با تمرکز استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان، سیستان‌وبلوچستان، گیلان، مازندران و گلستان در چابهار برگزار می‌شود. همچنین این رویداد امسال در تقویم گردشگری استان ثبت خواهد شد و هر سال یکی از استان‌های ساحلی کشور متولی برگزاری آن خواهد بود. این جشنواره از ۲۸ دی تا اول بهمن‌ماه ۱۴۰۱ با حضور ۷ استان ساحلی کشور برگزار می‌شود.

علیرضا جلال‌زایی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی سیستان‌وبلوچستان ضمن اشاره به اینکه «رویداد فرهنگی-گردشگری ساحل‌نشینان کشور» دستاورد جدیدی برای این استان خواهد بود، گفت:

پوشاک و خوراک سنتی، موسیقی و حرکات آیینی موزون، رسوم و آیین‌های سنتی، تاریخ، طبیعت و گردشگری هر استان در این جشنواره‌ به نمایش گذاشته خواهد شد تا گردشگرانی که در روزهای آخر دی‌ماه و اول بهمن‌ماه به چابهار سفر می‌کنند، از نزدیک با تنوع فرهنگی اقوام ساحل‌نشین در این هفت استان آشنا شوند.

او با اشاره به رویدادهای برگزار شده از ابتدای سال ۱۴۰۱ گفت:

در هفته گردشگری، اولین جشنواره خوراک را با محوریت کشورهای جنوب شرق آسیا که در استان سیستان‌وبلوچستان نمایندگی دارند، برگزار کردیم. سه کشور هند، پاکستان و افغانستان و همچنین عمان در این رویداد مشارکت داشتند، هدف از این جشنواره بهره‌برداری از ظرفیت‌های فرهنگی اقوام مشترک و ساکن در این کشورها است، سایر استان‌های کشور هم که می‌توانستند حضور داشته باشند، در این رویداد همکاری کردند.

جلال‌زایی درباره برگزاری اولین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس در چابهار توضیح داد:

هماهنگی‌های لازم برای برگزاری این رویداد در چابهار در حال انجام است؛ پیگیر تصویب این رویداد در تقویم شورای جهانی گردشگری هستیم، برخی موارد را هم وزارت امورخارجه پیگیری می‌کند. زیرساخت‌های لازم برای برگزاری این رویداد در حال فراهم شدن و تکمیل است. پیش‌بینی می‌کنیم اگر همه موارد به‌خوبی پیش برود، اجلاس وزیران گردشگری کشورهای حاشیه اقیانوس اواخر سال ۱۴۰۱ یا ابتدای فصل بهار در سال ۱۴۰۲ در چابهار برگزار شود.

برگزاری جشنواره گردشگری سفر به زیستگاه زاغ بور در بیارجمند شاهرود

برپایی جشنواره گردشگری نخل و خرما/تصاویر

توجه ویژه به توریسم غذایی در جشنواره ملی گردشگری آذربایجان‌غربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *