پ٫ خرداد ۱۰ام, ۱۴۰۳

کاهش محدودیت های سفر به هندوستان در ایام کرونا

هندوستان برای مسافرانی که در ایام همه گیری ویروس کرونا قصد سفر به شهرهای مختلف این کشور را دارند، قوانین آسان تری وضع می کند.

به گزارش توریسم اینترنشنال، هندوستا، با حذف سختگیری‌های چند ماه پیش به خاطر ویروس امیکرون، مقررات سفر به این کشور را کمی تسهیل کرده است.

درحال حاضر دولت هندوستان با نظر مقامات بهداشتی این کشور به افرادی که پاسپورت هندوستانی، یا اقامت این کشور، یا کارت (OCI (Overseas Citizen of India و  PIO (Person of Indian origin) و یا هر نوع ویزای دیگر از جمله ویزای درمان صادرشده بعد از ۲۰ اکتبر ۲۰۲۱، ویزای توریستی و ویزای الکترونیکی صادرشده بعد از ۶ اکتبر ۲۰۲۱ را داشته باشند، اجازه سفر می‌دهد.

با این حال مقرر شده است تمام مسافران بالای ۵ سال ۷۲ ساعت قبل از پرواز ورودی به هندوستان آزمایش PCR را در یکی از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران انجام داده و جواب منفی تست کرونا به زبان انگلیسی و دارای QR code را به همراه داشته باشند.

مسافران دارای کارت واکسیناسیون که از آخرین نوبت واکسن جانسون/ فایزر/ مدرنا/ آسترازنکا/ سینوفارمِ آن‌ها ۱۴ روز گذشته باشد از انجام تست PCR معاف خواهند شد. کارت واکسیناسیون باید به زبان انگلیسی و دارای QR code باشد.

مسافران قبل از پرواز باید فرم خوداظهاری را تکمیل کرده و اطلاعات خود را در لینک www.newdelhiairport.in به صورت آنلاین ثبت کنند و کپی از تاییدیه‌های مربوطه را به همراه داشته باشند.

دولت هند همچنین اعلام کرده به صورت تصادفی از برخی مسافران ورودی به فرودگاه “بمبئی” تست PCR گرفته می‌شود که هزینه آن با مسافر خواهد بود. پیش‌تر هزینه این تست ۶۰۰ روپیه (حدود ۸ دلار به نرخ امروز) تعیین شده بود. همچنین تا پیش از این، اگر مدارک واکسن یا تست PCR و یا اطلاعات فرم خوداظهاری مسافر تایید نمی‌شد، قرنطینه هفت تا ۱۴ روزه درنظر گرفته می‌شد که در قانون جدید دیگر اشاره‌ای به این بند نشده است.

هندوستان منشاء موج جهانی ویروس”دلتا” بوده و در آغاز این همه‌گیری به سرعت مرزهایش را بست و همه پروازهای بین‌المللی برنامه‌ریزی‌شده را در ماه مارس ۲۰۲۰ ممنوع کرد. اما از ۱۵ نوامبر ۲۰۲۱، با کاهش محدودیت‌های کرونا، پذیرش گردشگران را دوباره آغاز کرد. شیوع سویه جدید اُمیکرون در هند نیز بار دیگر این مقصد سفر زمستانی را تحت تاثیر قرار دارد و بسیاری از مسافران را دچار ملاحظه کرد. هند یکی از مقاصد سفرهای نوروزی ایرانی‌ها نیز به شمار می‌آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *