س٫ اسفند ۱۵ام, ۱۴۰۲

کشف مومیایی ۶۰۰ ساله در صندوق یک پیک موتوری در پرو

پلیس پرو می‌گوید به طور اتفاقی یک مومیایی باستانی را در صندوق یخچالی یک پیک موتوری در شهر پونو در جنوب این کشور پیدا کرده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال ؛ پلیس هنگام گشت‌زنی در یک پارک این مومیایی را که گمان می‌رود متعلق به ۶۰۰ تا ۸۰۰ سال پیش باشد در محفظه موتوری جولیو سزار برمجو، ۲۶ ساله، پیدا کرد. آقای برمجو در این زمان مشغول نوشیدن آبجو با دوستانش بوده است.

مارکو آنتونیو اورتگا، سخنگوی پلیس منطقه پونو، در این باره گفت: «این مومیایی ‘در وضعیت جنینی’ در داخل یک کیسه در محفظه یخچالی قرمز رنگ که توسط برمجو حمل می‌شد، یافت شد.»

آقای برمجو در صحبت با رسانه‌های محلی این مومیایی را «دوست دختر معنوی» خود توصیف کرد و گفت که او را «خوانیتا» نامیده است.

وی با بیان اینکه این مومیایی توسط پدرش به خانه آورده شده و تقریباً ۳۰ سال است که در اختیار خانواده‌اش قرار داشته است، گفت: «در خانه او در اتاق من است. او با من می‌خوابد. من از او مراقبت می‌کنم.»

پلیس گفته است که آقای برمجو همچنان در بازداشت است و این مومیایی که به عنوان یک میراث فرهنگی ملی طبقه‌بندی شده، در اختیار وزارت فرهنگ پرو قرار گرفته است.

یک سخنگوی این وزارتخانه گفت این مومیایی که تصور می‌شده یک زن است، در واقع یک مرد بالغ بالای ۴۵ سال بوده که قدی حدود ۱.۵۱ متر داشته است.

در پرو صدها مکان باستان‌شناسی متعلق به تمدن‌های مختلف وجود دارد که قبل و بعد از امپراتوری اینکاها گسترش یافته‌اند.

در سال ۲۰۲۱ باستان‌شناسان مومیایی دیگری را که تخمین زده می‌شد بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ سال قدمت داشته باشد در منطقه‌ای در نزدیکی پایتخت این کشور، لیما، پیدا کردند.

بیشتر بخوانید:

«فریمانت»، شادترین شهر آمریکا برای سومین سال پیاپی

سنترال پارک نیویورک،بهشتی در میان جهنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *