ش٫ تیر ۲ام, ۱۴۰۳
مومیایی مصر

۱۳ مومیایی در چاه مصر کشف شده است

هر ساله اکتشافات بسیاری در مناطق باستانی مصر صورت می گیرد که یافته های جالبی را به ارمغان می آرود، در اکتشافات باستان شناسان در مصر مومیایی های بسیاری یافت شده است که همین امر گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛در همین ایام کرونا که سفرها به حداقل رسیده بسیاری از باستان شناسان به کندوکاو میان آثار باستانی می پردازند تا پرده از راز آن ها بگشایند و اطلاعات جدیدی به دست آورند. وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر اعلام کرده به تازگی در یکی از اهرام مصر ۱۳ تابوت کشف شده که داخل هر یک از آن ها مومیایی یک انسان قرار دارد و نکته عجیب تر این است که این مومیایی ها کاملا سالم باقی مانده اند!

این تابوت های چوبیِ مُهر و موم شده که متعلق به ۲۵۰۰ سال قبل هستند، بسیار خوب حفظ شده اند به طوری که طرح و نقش های رنگی روی آن ها هنوز قابل مشاهده هستند. این تابوت ها در یک منطقه باستانی در فاصله ۲۰ مایلی جنوب پایتخت مصر درون چاهی به عمق ۱۲ متر بر روی هم انباشته شده بودند. مومیایی ها هنوز رویت نشده اند و به همین دلیل هنوز اطلاعاتی از زمان تشییع جنازه ها و هویت فوت شدگان در دست نیست. از آن جایی که قرار است این باستان شناسان همچنان به تفحص ادامه دهند، انتظار می رود در روزهای آتی شاهد کشف و شهود بیشتری در قسمت داخل طاقچه های کناره چاه باشیم. در ماه آپریل هم باستان شناسان تعداد ۴ تابوت را به همراه ۵ سارکوفاژ درون گوری در ساقاره پیدا کرده بودند؛ گفته می شود ساقاره آخرین استراحتگاه پادشاهان دوره اول و دوم بوده است.

 

کشف مومیایی های سالم در مصر

گردشگری یکی از ارکان اصلی اقتصاد مصر است که این روزها زیان زیادی به این بخش وارد کرده؛ در سال ۲۰۱۹ حدود ۱۳.۵ میلیون نفر از این کشور بازدید کرده اند و حدود ۱ میلیون نفر هم در بخش گردشگری این کشور فعالیت می کردند که با اوضاع فعلی سرنوشتی نامشخص در انتظار آن ها می باشد.

بیشتر بخوانید:

کشف مومیایی ۲۵۰۰ ساله در سقاره مصر

راز سنگ های اهرام مصر در چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *