ی٫ اردیبهشت ۲ام, ۱۴۰۳
آبگرم چالدران

۲۰۰ میلیارد سرمایه برای مجتمع بزرگ آب درمانی چالدران

طرح مجتمع بزرگ آب درمانی چالدران با ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری آغاز شده است و این طرح موجب اشتغالزایی دست کم ۷۰ نفر از جوانان می شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ عملیات اجرایی مجتمع بزرگ آب درمانی ، رفاهی و گردشگری چالدران از سال گذشته با هدف ایجاد منطقه نمونه گردشگری و استفاده بهینه از آب چشمه های معدنی موجود در این منطقه شروع شده است.

عبدالله نژاد فرماندار چالدران گفت مجتمع رفاهی ، اقامتی و گردشگری آبگرم ایسی سو با مشارکت بخش خصوصی و اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال در دست اجرا است.

این مجتمع در زمینی به مساحت ۵ هکتار با ایجاد زیر ساختهای لازم در روستای آبگرم در دست اجرا است.

عبدلی مهندس ناظر مجتمع آبگرم معدنی چالدران گفت : پروژه تفریحی ، اقامتی و گردشگری آبگرم چالدران شامل فضاهای اقامتی ، آلاچیق ، فضای بازی کودکان ،کافه رستوران سنتی و استخر درمانی است.

حسین علیزاده مدیر مجتمع نیز گفت این مجتمع با پیشرفت کاری ۵۶ درصد با نظارت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان در دست اجرا است و تا پایان ۶ ماهه اول سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

آبگرم معدنی ایسی سوی چالدران با بیش از ۱۰ دهنه چشمه درجه حرارت آن به ۴۵ الی ۵۰ درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد.

آبگرم معدنی چالدران به دلیل داشتن املاح گوگرد ، آهن و کلسیم در درمان بیماریهای پوستی ، مفصلی و روماتسیم مفید است.

عبدالله پور رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری چالدران گفت : با اتمام این مجتمع برای ۲۰ نفر به صورت مستقیم و برای ۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم زمینه اشتغال فراهم خواهد شدبا افتتاح این مجتمع روزانه به بیش از ۲۵۰ نفر خدمات رفاهی . درمانی و تفریحی ارائه خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

ثبت حمام ساری قامیش بوکان در فهرست آثار ملی

برگزاری هفتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در آذربایجان‌غربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *