س٫ اردیبهشت ۴ام, ۱۴۰۳

۴۲ شی قدیمی؛ هدیه ساکنان «قلعه گنج» به یگان حفاظت استان کرمان

۴۲ شی قدیمی توسط چند تن از مردم شهرستان قلعه گنج به یگان حفاظت استان کرمان اهدا شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از اهدای ۴۲ شی با قدمت پیش از تاریخ به یگان حفاظت این اداره کل خبر داد.

سرهنگ سیدعلی حسینی اظهار کرد: چهار نفر از میراث‌بانان افتخاری شهرستان قلعه‌گنج اشیای تاریخی مذکور را به حوزه حفاظتی این شهرستان اهدا کردند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان افزود: این اشیا شامل کوزه، جام، کاسه، گلدان و ظروف سفالی و کاسه، تبر، خنجر، شی و سرپیکان مفرغی می‌شود.

وی بیان کرد: این اشیای تاریخی ارزشمند در راستای فعالیت‌های اطلاعاتی و فرهنگ سازی‌های بومی و محلی در مناطق جنوبی استان کرمان بدست آمده است.

حسینی گفت: فرهنگ اهدای اشیای تاریخی علاوه بر توسعه وگسترش این سنت حسنه، الگویی برای نسل‌های آینده خواهد بود که در سالهای گذشته فعالیت‌هایی خوبی در این زمینه از سوی کارکنان یگان حفاظت این اداره‌کل انجام شده است.

به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان  کرمان، وی خاطرنشان کرد: نمایش آثار تاریخی و فرهنگی در موزه‌ها ضمن آشنا کردن مردم با آثار و یادگاران فرهنگی گذشتگان و نشان دادن پیشینه فرهنگی و تاریخی استان کرمان در جذب گردشگران داخلی و خارجی نیز تاثیرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *