ی٫ خرداد ۲۷ام, ۱۴۰۳

پروژه گردشگری شش پیر استان فارس کلید خورد

پروژه گردشگری استان فارس تحت عنوان سرزمین شش پیر کلید خورد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، معاون گردشگری و هماهنگی امور زائرین استانداری فارس اعلام کرد که با دستور ویژه استاندار، مبنی بر پیگیری پروژه‌ها و حمایت از سرمایه گذاران حوزه گردشگری، پروژه گردشگری سرزمین سبز شش‌پیر کلید خورد.

محمد فرخ‌زاده پنج‌شنبه ۲۵ فروردین در جمع خبرنگاران گفت: این ‌پروژه با سایت پلان ۴۵۰ هکتار وسعت عملکردی و پوشش گیاهی ۷۰ درصدی فضای سبز با ایجاد مرکز گیاهشناسی و کمپ محیط زیست و پیش بینی نیروگاه خورشیدی که علاوه بر تامین انرژی برق خود پروژه، بخشی‌ از نیاز استان را نیز تامین خواهد کرد، پس از صدور موافقت اصولی وارد فاز اجرایی خواهد شد.

او با بیان اینکه طرح گردشگری سرزمین سبز شش‌پیر به مدت هفت سال با چالش‌ها و پیچ و خم‌های اداری درگیر بوده است اظهار کرد: علاوه بر اینکه ۲۵ تا ۳۰ درصد ماکس کاربری طرح فوق خدمات گردشگری، ورزشی، سلامت و طبیعت گردی است، سهم عمده‌ای نیز در ایجاد اشتغال پایدار در استان خواهد داشت.

فرخ‌زاده با اشاره به همکاری مجدانه اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری فارس به منظور تسریع در صدور مجوزهای لازم برای این پروژه اظهار امیدواری کرد که سایر پروژه‌های گردشگری استان نیز با همکاری دستگاه‌های ذی ربط در کوتاهترین زمان ممکن به مرحله اجرا و بهره برداری برسد.

بیشتر بخوانید:

تکمیل صد درصدی ظرفیت هتل ها و اقامتگاه های استان فارس برای ایام نوروز

برگزاری جشن نیمه شعبان در مکان های تاریخی استان فارس

خرید بلیط الکترونیکی برای بازدید از آثار تاریخی فارس امکانپذیر شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *