س٫ فروردین ۲۸ام, ۱۴۰۳

برقراری پروازهای کیش-مسقط

برای نخستین بار در تاریخ هوانوردی ایران، مسافران و گردشگران خارجی از طریق جزیره کیش به سایر نقاط کشور ترانزیت هوایی می‌شوند.

به گزارش توریسم اینترنشنال، معاون بازرگانی هواپیمایی کیش از برقراری مجدد پروازهای هفتگی کیش- مسقط (عمان) با کاهش شیوع کرونا خبر داد.

 عادل نورعلی معاونت بازرگانی هواپیمایی کیش با اعلام این خبر گفت: برای نخستین بار در تاریخ هوانوردی کشورمان، مسافران و گردشگران خارجی از طریق جزیره کیش به سایر نقاط کشور ترانزیت هوایی می‌شوند.

وی افزود: با توجه به بررسی‌های چند ماهه و شناخت نیاز کشور و با هدف ارزآوری و رونق کسب و کارها و با توجه به علاقه‌مندی گردشگران خارجی به دیدنی‌های تاریخی و تفریحی جزیره کیش و کشورمان و از سوی دیگر آغاز صدور ویزای توریستی ایران، بنا شد تا طرحی جامع در این راستا چیده شود تا هم جنوب به شمال ایران به‌صورت هوایی وصل شود و هم توسعه گردشگری و جذب توریست خارجی رونق هر چه بیشتر پیدا کند.

نورعلی ادامه داد: همزمان با پایان پیک پنجم کرونا و آغاز صدور ویزای توریستی، پروژه “اتصال خلیج همیشه فارس به دریای خزر” وارد فاز عملیاتی شد تا برای نخستین بار در تاریخ هوانوردی کشورمان، مسافرین و گردشگران خارجی از طریق جزیره کیش به سوی سرزمین اصلی ترانزیت هوایی شوند.

معاونت بازرگانی هواپیمایی کیش تاکید کرد: با طرح پروژه “اتصال خلیج همیشه فارس به دریای خزر” مسافرین و گردشگران کشورهای امارات، قطر، کویت و عمان با پروازهای هواپیمایی کیش به جزیره کیش سفر کرده و پس از بازدید از این جزیره به سوی سرزمین اصلی ترانزیت می‌شوند تا سفر خود در ایران را ادامه دهند.

وی افزود: با برقراری پروازهای کیش – مسقط، این طرح افتتاح رسمی شد و در فازهای بعدی بزودی پروازهای بین‌المللی کیش به سوی کویت، دبی و دوحه برقرار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *