ی٫ خرداد ۶ام, ۱۴۰۳
رالی گردشگری خزر تا خلیج فارس

برگزاری رالی گردشگری خزر تا خلیج فارس

رالی گردشگری بین المللی خزر تا خلیج فارس اردیبهشت سال ۱۴۰۲ همزمان با روز ملی خلیج فارس به همت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برگزار خواهد شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، رالی گردشگری بین المللی خزر تا خلیج فارس به مناسبت روز ملی خلیج فارس با حضور خودروهای دودیفرانسیل و موتورسیکلت‌های مسافرتی بالای ۲۵۰ سی سی از ۱۰ کشور اروپایی و آسیایی به مدت یک هفته برگزار خواهد شد.

اتومبیل‌های حاضر در این رویداد بین المللی با هماهنگی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از مرزهای مختلف وارد کشور خواهند شد و پس از گردهمایی در حاشیه دریای خزر این رالی را آغاز و به سمت آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس حرکت خواهند کرد.

استان‌های گیلان، قزوین، تهران، اصفهان، فارس و هرمزگان در مسیر عبور شرکت کنندگان قرار دارد و بازدید از اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری شهرها و جاذبه‌های طبیعی شهرها و مناطق مختلف این استان‌ها بازدید خواهند کرد تا پس از آشنایی با طبیعت و تمدن کهن ایران، سفیران ایران امن، با شکوه و زیبا در کشورهای مبدأ خود باشند.

مراسم اختتامیه این رالی گردشگری بین المللی، همزمان با روز ملی خلیج فارس در جزیره زیبای کیش و در کنار سواحل نیلگون خلیج فارس با معرفی نفرات برگزیده‌ای که با رعایت اصول صحیح رانندگی، احترام به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، شیوه نقشه خوانی صحیح و مهارت مسیریابی، کمترین امتیاز منفی را به ثبت رسانده اند، برگزار خواهد شد.

معرفی جاذبه‌های بی‌شمار گردشگری، تاریخی و فرهنگی در کریدور حمل و نقل شمال به جنوب، ترویج فرهنگ رانندگی ایمن در راستای کاهش تصادفات جاده ای، توسعه فعالیت‌های اتومبیلرانی در سطح کشور، توسعه سفرهای مسئولانه و همچنین گرامیداشت روز ملی خلیج همیشه فارس از مهمترین اهداف برگزاری این رالی گردشگری بین‌المللی خواهد بود.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به آدرس www. taci. ir و همچنین وب سایت اختصاصی دبیرخانه رالی گردشگری خزر تا خلیج فارس به آدرس www. Khazartakhalijfars. com مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید:

بوی بد فاضلاب بندرعباس دردسرساز شده است

برگزاری رویداد مردنی یامال در جزیره قشم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *