ی٫ فروردین ۲۶ام, ۱۴۰۳

بوستان خطی بند دره بیرجند افتتاح شد

بوستان خطی طبیعت در منطقه گردشگری “بندر دره” بیرجند افتتاح شد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ علی فاضلی فرد، سرپرست فرمانداری بیرجند، امروز دوشنبه ۱۶ اسفند در این آیین گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و اهمیت استفاده صحیح از امکاناتی که فراهم می‌شود، پروژه‌های عمرانی باید پیوست فرهنگی داشته باشند.

وی افزود: هر خدمتی که در جمهوری اسلامی انجام می‌شود از مردم و برای مردم است لذا مردم به عنوان بهره‌بردار باید استفاده درست از خدمات را مورد توجه قرار دهند.

وی گفت: از برکات نظام جمهوری اسلامی است که مسوولان خدمتگزار مردم‌‎ بوده و هر تصمیمی که می‌گیرند برای آرامش و امنیت مردم است که صاحب اصلی این نظام هستند.

سرپرست فرمانداری بیرجند اظهار داشت: مسوولان امروز باید برای رضایت مردم هرچه در توان دارند به‌کار گیرند تا آنچه شایسته خدمتگزاری است، محقق شود.

وی با تبریک چهارم شعبان سالروز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز افزود: بنده خدا بودن و اطاعت از پیامبر و ائمه معصومین از مهمترین ویژگی‌های قمر بنی هاشم بود که از او برای همگان الگو ساخته است.

فاضلی‌فرد گفت: اعتقاد داریم که مسیر رسیدن به قله نبوت، توجه به ولایت است زیرا از ولایت به نبوت دست پیدا خواهیم کرد و راه دستیابی به ائمه معصومین (ع) هم اولیا هستند که قمر بنی هاشم جزو اولیای الهی است.

مهدی بهترین، شهردار بیرجند نیز گفت: بوستان خطی طبیعت ۴.۵ هکتار مساحت دارد و تاکنون ۵۱ میلیارد ریال برای احداث آن هزینه شده است.

وی افزود: با توجه به کمبود شدید مناطق رفاهی تفریحی در شهر بیرجند، بوستان طبیعت به عنوان پروژه مشارکتی بین دستگاهی از ۲ سال قبل آغاز به کار کرد و در میانه راه، شهرداری با پروژه نیمه‌تمام روبه‌رو شد اما به عنوان یکی از پروژه‌های ۶ گانه دارای اولویت مورد توجه قرار گرفت.

وی گفت: با بهره‌برداری رسمی از این پروژه نیازمند همراهی امور آب و فاصلاب برای لوله‌کشی آب شرب و اداره برق برای ایجاد روشنایی معابر به‌ویژه در ضلع غربی هستیم.

شهردار بیرجند احداث سرویس بهداشتی، پنج هزار و ۵۰۰ متر مربع کف‌سازی سنگ، ۱۰ هزار متر جدول‌گذاری و بتن‌ریزی، ۲ هزار و ۵۰۰ متر اجرای جوی آب، ۸۰۰ متر اجرای جداکننده، نصب ۵۰ صندلی، ۲۰ سطل زباله، وسایل تندرستی، کف‌پوش بتنی، ۲۲ سکوی نشیمن نماکاری شده، کف‌سازی آسفالت، آبرسانی و برق رسانی را از مهمترین اقدامات انجام شده در بوستان خطی طبیعت عنوان کرد.

وی با اشاره به افتتاح پروژه‌های راستگرد و چپ‌گرد بلوار پاسداران و مدرس ادامه داد: این پروژه‌ها در مساحت ۲ هزار ۱۵۰ متر مربع اجرا شد و برای هر پروژه پنج میلیارد ریال هزینه شده است.

بهترین یادآور شد: این پروژه در بهبود عبور و مرور و کاهش حوادث ترافیکی نقش تعیین‌کننده‌ای دارد و با وجود درخواست پلیس و خسارت جانی و مالی در این تقاطع‌ها تاکنون اجرا نشده بود.

همچنین مسوولان حاضر در این مراسم نسبت به غرس نهال در بوستان خطی طبیعت بند دره بیرجند اقدام کردند.

عملیات اجرایی طرح بهسازی و تامین زیرساخت‌های منطقه نمونه گردشگری “بند دره” بیرجند ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۸ با حضور مسوولان استان در این منطقه آغاز شد. این طرح با تقسیم کار بین دستگاه‌های اجرایی مربوطه اجرایی شد تا با تکمیل زیرساخت‌های لازم، شرایط برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این مجموعه تفرجگاهی مرکز استان فراهم شود.

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *