پ٫ مرداد ۴ام, ۱۴۰۳
قزوین

ضرغامی: قزوین از لحاظ گردشگری دچار عقب ماندگی تاریخی است

وزیر میراث فرهنگی با حضور در شهر قزوین و بازدید از مکان های گردشگری این استان بر توسعه ظرفیت های گردشگری در این استان تاکید کرد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گفت: قزوین در حوزه گردشگری با وجود ظرفیت های متنوع و کم نظیر دچار یک عقب ماندگی تاریخی است و باید این وضعیت را تغییر دهیم.

عزت الله ضرغامی  در حاشیه سفر به قزوین در گفت وگو با خبرنگاران افزود: بسیاری از ظرفیت های گردشگری قزوین هنوز بالقوه هستند و با فعلیت و بهره برداری نرسیده اند.

وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی در ادامه به ظرفیت های قزوین در حوزه گردشگری اشاره کرد و با اشاره به ضرورت تقویت زیرساخت ها در این حوزه،  گفت: اینکه گراند هتل نخستین هتل مدرن ایران در قزوین احداث شده اما هنوز این شهر هتل پنج ستاره ندارد از نکات جالب ایت.

وی همچنین اظهار داشت: وجود محوطه ها و بناهای تاریخی متعدد در قزوین یک مزیت نسبی در حوزه گردشگری برای این استان ایجاد کرده که باید بیشتر معرفی شود.

این مسوول گفت: تصمبم گیری برای نحوه صیانت و احیای باغستان سنتی قزوین و بافت تاریخی این شهر را به استان واگذار کرده ایم و در مسایل میراثی از تصمیمات استانی تبعیت می کنیم.

وی افزود: وجود بافت تاریخی را نه مانع توسعه بلکه باید مقوم توسعه بدانیم و اگر مشکلی در حوزه رسیدگی به امور و نیاز مردم وجود دارد باید ضمن حفظ میراث فرهنکی به نیازهای مردم نیز پاسخ داده شود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ممکن است گاهی اوقات شاهد تعارض قوانین از جمله در حوزه میراث فرهنگی باشیم که می توان با تعامل و گفت وگو و تصمیم مناسب این مشکلات را مرتفع کرد که این مهم مورد توجه وزرات میراث فرهنگی است.

ضرغامی همچنین گفت: به منظور تسهیل در حل مسایل و تصمیم گیری ها در مسایلی از حوزه میراث فرهنکی و گردشگری که با سایر دستگاه ها اشتراک دارد با هفت مجموعه و دستگاه از جمله سازمان اوقاف و امور خیریه تفاهم نامه منعقد کرده ایم.

بیشتر بخوانید:

آغاز کاوش های باستان شناسی غار قلعه کرد آوج قزوین

برگزاری نمایشگاه تخصصی کمپینگ و تجهیزات طبیعت‌گردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *