ش٫ اردیبهشت ۲۹ام, ۱۴۰۳
قطار مشهد

قطار مشهد_یزد از ریل خارج شد

اوایل صبح امروز ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ خبری مبنی بر خروج از ریل قطاری که از مشهد به سمت یزد راهی بود شنیده شد که تعداد مشخص مصدومان و کشته شدگان هنوز مشخص نیست.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ در ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه هفدهم خردادماه قطار مسافربری در کیلومتر ۵۰ طبس به یزد (ایستگاه مزینو) از ریل خارج شد.

حوالی ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد صبح چهارشنبه با خروج قطار مشهد یزد، در حوالی یزد از ریل و واژگونی واگن‌های مسافری تا به حال ۱۰ نفر از هموطنان مان در این حادثه جان باختند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در ساعت ۵:۳۰ دقیقه بامداد چهارشنبه هفدهم خردادماه قطار مسافربری در کیلومتر ۵۰ طبس به یزد (ایستگاه مزینو) از ریل خارج شد.

راه آهن درباره برخورد قطار مسافری مشهد- یزد با بیل مکانیکی طی اطلاعیه‌ای نوشت: سه واگن از قطار مسافری مشهد- یزد در بلاک عباس آباد- ریزو در محدوده اداره کل راه آهن شرق از خط خارج شد.

علت چیست؟

میر حسن موسوی معاون مسافری راه آهن، گفت: این قطار ۳۴۸ مسافر داشته که بعد ازوقوع حادثه قطار امدادی به محل حادثه اعزام کرده ایم.

به گفته معاون مسافری راه آهن، از ایستگاه قطار طبس یک قطار فوق العاده به محل حادثه که ایستگاه بلاک عباس آباد است اعزام شده و مسافران این قطار را به ایستگاه طبس اعزام کرده و از آنجا با اتوبوس مسافران به یزد اعزام می شوند.

او می گوید : هم اکنون بلاک عباس آباد به ریزو مسدود است قطار نجات اعزام و کمیسیون عالی سوانح از تهران اعزام شده است. بر این اساس علت دقیق را بررسی و به زودی ریل آزاد می شود.

صبح امروز قطار مسافربری مشهد به یزد از ریل خارج شد. این قطار ۱۳ کشته و ۵۰ مصدوم برجای گذاشت. حال ۱۶ مصدوم وخیم اعلام شده است و ۵ نفر هم مفقود هستند.

بیشتر بخوانید:

لنج گردشگری در خرمشهر دچار حادثه شد

خروج از ریل قطار دو طبقه گردشگری در جنوب آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *