چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳
بلیت پروازهای جام جهانی

قیمت بلیط پروازهای جام جهانی بلاتکلیف ماند

با آغاز شمارش معکوس برای جام جهانی قطر تاکنون وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری قیمت بلیط‌های پروازی به قطر را اعلام نکرده‌اند.

به گزارش توریسم اینترنشنال، در شرایطی که فاصله زمانی بسیار کمی تا شروع جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باقی مانده است؛ تا این لحظه وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری قیمت بلیط‌های پروازی به قطر را اعلام نکرده‌اند.

هفته گذشته سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد شنبه هفتم آبان ماه قیمت بلیط پرواز به قطر اعلام خواهد شد؛ اتفاقی که در عمل رخ نداد. محمد محمدی‌بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با حضور در یک برنامه تلویزیونی با بیان اینکه تاکنون پرواز از شهرهای تهران، کیش، شیراز، اصفهان، مشهد و لار به مقصد دوحه قطعی شده است، گفت: شرط فروش بلیط پروازهای دوحه در ایام جام جهانی داشتن بلیط‌های بازی‌های این مسابقات است. شرکت‌های ایران ایر و قطر ایرویز مسئولیت مستقیم دارند از ۲۸ آبان ماه تا پایان آذرماه در قالب ۸۴ پرواز ایران‌ایر و ۱۹۸ پرواز قطر ایرویز تماشاگران را از شهرهای ایران به شهر دوحه جابه‌جا کنند.

وی ادامه داد:برای بازی های ایران در روزهای دوشنبه ۳۰ آبان، جمعه ۴ آذر و دوشنبه ۸ آذر به‌صورت ویژه برنامه‌ریزی شده تا بتوانیم تماشاگران را روزانه به دوحه جابه‌جا کنیم و سپس به ایران بازگردانیم.

وی با بیان اینکه قیمت پروازهای خارجی تابع شرایط ویژه‌ای است، افزود: با این حال در این بازه زمانی توافقات خوبی حاصل و مقرر شد تا طرف قطری در همین هفته (هفته اول آبان‌ماه ۱۴۰۱) روی سایت خود قیمت بلیط‌ها را به‌ویژه برای سه روز بازی‌های  ایران اعلام  کند. همچنین ایران‌ایر نیز از شنبه قیمت‌های بلیط را اعلام خواهد کرد و مردم می‌توانند به سایت مراجعه کنند و بلیط‌های خود را خریداری کنند.

 معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: محدودیتی برای خرید پروازهای تک نفره برای جام جهانی قطر وجود ندارد. علاقه‌مندان باید در سامانه ثبت‌نام کنند و بلیط جام جهانی را داشته باشند و واکسیناسیون را نیز انجام دهند. همچنین دستورالعمل‌هایی که وزارت ورزش و جوانان ابلاغ کرده را رویت کنند.

 محمدی بخش تاکید کرد:قیمت‌هایی که اعلام می‌شود چنانچه شامل تور، هتل، یا ترددهای بین شهری باشد موضوعات جداگانه است که مردم با توجه به شرایط می‌توانند بلیط موردنظر را خریداری کنند.

 طبق وعده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری باید دیروز قیمت بلیط پروازهای جام جهانی قطر اعلام می‌شد اما تاکنون این وعده محقق نشده است. در زمان حاضر امکان خرید بلیط پرواز به قطر در سایت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.

 به فاصله دو روز پس از وعده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره قیمت بلیط پروازهای جام جهانی گفته بود:یکی از موضوعاتی که در سفر اخیر به قطر به آن پرداختیم، جام جهانی بود. تصمیماتی خوبی گرفته شده و از مردم می‌خواهیم که بسته‌‌های ۱۰۰ میلیونی سفر به قطر را خریداری نکنند.

 وی افزود:با قطری‌ها توافق کردیم قیمت بلیط پروازهای رفت و برگشت جام جهانی کمتر از ۱۵ میلیون تومان باشد و این فرصت خوبی است؛  ایرانی‌ها می‌توانند به کیش بروند و در هتل‌های کیش اقامت کنند. چند هواپیما بین کیش و دوحه در نظر گرفتیم که برای دیدن بازی‌های موردعلاقه بروند و بلافاصله برگردند و مثلا فردای آن روز دوباره به قطر بروند.

 وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد:‌اکثر فرودگاه‌های کشور به قطر پرواز خواهند داشت و به‌زودی بلیط با این قیمت‌های ارزان فروخته می‌شود.

 پیگیری‌ها حاکی از آن است که هنوز جمع‌بندی نهایی برای اعلام قیمت بلیط پروازهای جام جهانی حاصل نشده است. حال باید دید قیمت بلیط پروازها همان حدود ۱۵ میلیون تومان اعلامی از سوی وزیر راه و شهرسازی است یا نرخ ۱۱ میلیون تومانی اعلام شده توسط وزیر ورزش و جوانان.

 سیدحمید  سجادی وزیر ورزش و جوانان با اشاره به رایزنی های انجام شده برای سفر ارزان قیمت به قطر در زمان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ گفته بود:هزینه پرواز رفت به قطر ۱۵ میلیون تومان بود که با توجه به سفر راه و شهرسازی به دوحه و رایزنی با مسئولان این کشور، این هزینه به حدود پنج میلیون تومان کاهش یافت. بنابراین هزینه پرواز هوایی رفت و برگشت به این کشور ۱۱ میلیون تومان برآورد می‌شود.

 وی افزود:درباره بلیط‌های ارزان اعداد و ارقام مختلفی صحبت کرده بودند که بر اساس آخرین سفر وزیر راه و معاون فنی بنده به قطر و تفاهم‌های ایجاد شده گزارش شد یکی از شرکت‌های هوایی فعال در این رقابت‌ها پیشنهاد سفر ارزان‌تری یعنی حدود پنج میلیون تومان را داد.

بیشتر بخوانید:

برنامه کامل مرحله گروهی جام جهانی قطر

برنامه پروازهای قطر ایران ایر برای حضور در جام جهانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *