پ٫ خرداد ۳۱ام, ۱۴۰۳
آبله میمون

هشدار بهداشتی بیماری آبله میمونی در سطح جهانی پابرجاست

بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت با وجود کاهش آمار مبتلایان آبله میمونی اما این سازمان تصمیم دارد هشدار بهداشت این بیماری را در سطح حداکثر حفظ نماید.

به گزارش توریسم اینترنشنال، بنا بر اعلام کمیته اضطراری این سازمان، با وجود پیشرفت‌هایی که در «کنترل» شیوع این بیماری ویروسی وجود داشته، هنوز دلایل زیادی برای نگرانی وجود دارد بویژه آنکه گزارش‌هایی دربارۀ موارد جدید ابتلا در برخی کشورها دریافت شده است.

از دیگر دلایل نگرانی این سازمان، کمبود امکانات در کشورهای فقیر برای مقابله با این همه‌گیری، همچنین خطر انگ زدن به جمعیت‌های در معرض خطر است.

بیماری آبله میمون که در اثر عفونت به ویروس آبله میمون پدیدار می‌شود، یک بیماری مشترک بین انسان و حیوانات است که پیش از این عمدتا در مناطق جنگلی آفریقای حاره‌ای دیده می‌شد.

علائم ابتلا به این بیماری مانند بیماری آبله است که معمولا با تب و سردرد و دردهای عضلانی شروع می‌شود و سپس تاول‌هایی در سرتاسر بدن نمایان می‌گردد.

از ماه مه سال جاری میلادی هزاران مورد ابتلا به این بیماری در قاره‌های اروپا و آمریکا گزارش شد که باعث گردید بسیاری از کشورها «وضعیت اضطراری» اعلام کنند و در کنار تلاش برای خرید واکسن‌های آن، تدابیری را برای تشخیص سریع این بیماری و قرنطینه کردن مبتلایان به اجرا بگذارند.

سازمان جهانی بهداشت پیش از این در ماه اوت خبر از کاهش موارد ابتلا در این دو قاره داده و حتی اعلام کرده بود که «امکان از بین بردن همه‌گیری این بیماری در اروپا وجود دارد».

بیشتر بخوانید:

هشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع مرگبار وبا در لبنان

تدابیر کرونایی در چین افزایش می یابد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *