ی٫ تیر ۲۴ام, ۱۴۰۳

وجود ۲۷۰ کارگاه صنایع دستی خانگی در شهرستان اسدآباد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسدآباد از وجود بیش از ۲۷۰ کارگاه صنایع دستی خانگی در شهرستان اسدآباد استان همدان خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ کامران اکبری شایگان از پرداخت ۱۲ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به صنعتگران صنایع دستی این شهرستان خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات کم بهره در شش ماه دوم امسال در قالب مشاغل خانگی به ۴۶ نفر از صنعتگران صنایع دستی شهرستان در رشته‌های مختلف‌نقاشی روی سفال، خراطی چوب، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، ملیله کاری، گلیم و عروسک‌بافی توسط میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اسدآباد پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ نفر از هنرمندان و فعالان صنایع‌دستی اسدآبادی در این شهرستان کارت شناسایی صنایع‌دستی دارند، گفت: از ابتدای فعالیت صنایع‌دستی در شهرستان نسبت به آموزش یک هزار و ۳۰۰ نفر اقدام که برای آنها کارت شناسایی، پروانه تولید انفرادی و پروانه تولید کارگاهی صادر شده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسدآباد با اشاره به وجود ۲۷۰ کارگاه صنایع‌دستی خانگی در سطح این شهرستان، خاطرنشان کرد: از این تعداد واحدهای صنایع‌دستی خانگی در رشته‌های مختلف بیش از ۱۰۰و احد نیز به کارگاه‌های خانگی میناکاری اختصاص دارد.

اکبری شایگان ادامه داد: کارگاه‌های صنایع‌دستی خانگی این شهرستان در زمینه‌های نقاشی سفال (میناکاری)، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، رودوزی و چرم فعالیت دارند.

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *