س٫ اسفند ۱۵ام, ۱۴۰۲
کشتی های ایرانی در قطر

پرداخت یارانه سوخت به کشتی‌های گردشگری

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از پرداخت یارانه سوخت به کشتی‌های گردشگری خبر داد.

به گزارش توریسم اینترنشنال،وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر اینکه قیمت بالای سوخت مانع اصلی توسعه گردشگری دریایی بود، گفت: یارانه سوخت به کشتی‌های گردشگری پرداخت می‌شود.

 عزت‌اله ضرغامی امشب در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، اظهار داشت: دستور ویژه به مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان و معاونین مرتبط برای اجرایی کردن و تحقق مطالبات نماینده مقام معظم رهبری صادر خواهد شد.

وی صنعت گردشگری را صنعتی چند بعدی دانست و افزود: برای توسعه صنعت گردشگری استان هرمزگان نیازمند همکاری تمام دستگاه‌ها هستیم.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابراز کرد: در حال حاضر ۲۰ اولویت را برای اجرای برنامه‌ها تدوین کرده‌ایم و در این راستا با ۱۱ دستگاه نیز تفاهم‌نامه دقیق اجرایی، منعقد شده است تا بتوانیم برنامه‌های حوزه صنایع دستی، میراث فرهتگی و صنایع دستی را محقق کنیم.

ضرغامی قیمت بالای سوخت یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی توسعه گردشگری دریایی دانست و تصریح کرد: بر اساس آسیب‌شناسی انجام شده، یکی از مهم‌ترین دلایل عدم توسعه گردشگری دریایی در کشور، قیمت بالای سوخت بود که با پیگیری‌های انجام شده مقرر شد که وزارت نفت اقدام به پرداخت یارانه سوخت به کشتی‌های گردشگری کند.

وی با اشاره به نهظت تفویض اختیار به استان‌ها در وزارت‌خانه صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، گفت: برای حمایت از سرمایه‌گذاری بیش از ۶۲ اختیار مهم وزارت‌خانه به استان‌ها تفویض شده است به همین جهت مسئولان استانی می‌توانند اتفاقات بزرگی را رقم بزنند.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: برای تکمیل اسکله نخل ناخدا که بخشی از زیرساخت‌های آن انجام شده است برنامه‌هایی را تدوین‌ کرده‌ایم.

بیشتر بخوانید:

اختصاص سوخت و تجهیزات دریایی یارانه‌ای به فعالان گردشگری دریایی

یارانه ۱.۸ تریلیون دلاری جهان برای تخریب محیط‌زیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *