ش٫ تیر ۲ام, ۱۴۰۳
مراسم ظهر عاشورا در کاشان

گردشگران چینی در جمع عزاداران حسینی /فیلم

همزمان با برپایی مراسم مذهبی عاشورا در ایران بسیاری از گردشگران خارجی به خصوص گردشگران چینی در این مراسم شرکت داشته و از این آیین مذهبی بزرگ و باشکوه اظهار شگفتی کردند.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛امروز در مراسم اجرای تعزیه و خیمه سوزی در ظهر عاشورا در کاشان، برخی گردشگران خارجی به تماشای این مراسم پرداختند که در حاشیه آن با دو گردشگر چینی گفت و گو کردیم.امروز هم مانند هر سال هیات های مذهبی کاشان به برگزاری مراسم ظهر عاشورا پرداختند. با توجه به اصالت و قدمت برخی آیین هایی که در کاشان برای برگزاری مراسم عزاداری امام حسین  (ع) برپا می شود، محرم هر سال گردشگران و عزاداران زیادی از داخل و خارج جهت شرکت در برنامه  مذهبی کاشان به این شهرستان می آیند.در همین راستا امسال هم گردشگران از کشورهای مختلف از جمله چین‌ و ترکیه برای دیدن آیین های عاشورا به شهرستان کاشان آمدند. در همین راستا، در حاشیه مراسم خیمه سوزی نمادین در محله پنجه شاه کاشان با دو گردشگر چینی  گفت و گو کردیم. آنها مراسم عاشورا  را یک برنامه مذهبی‌ بزرگ توصیف کردند که هر بیننده ای را شگفت زده می کند.

نکته جالب این که این  گردشگران  برای اولین بار بود که به ایران آمده بودند. آنها کاشان را به عنوان نخستین مقصد گردشگری خود در ایران انتخاب کرده بودند و هدف اولشان از حضور در این شهر، تماشای مراسم عاشورا بود. البته آنها قصد داشتند سایر جاذبه های گردشگری کاشان را هم تماشا کنند، اما دیدن زیبایی های مراسم عاشورا برایشان جذاب بود.

بیشتر بخوانید:

حضور هر چه بیشتر شرکت های چینی برای سرمایه گذاری در گیلان

ثبت پایین ترین میزان رشد اقتصادی در چین به خاطر بحران همه گیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *