ی٫ تیر ۳ام, ۱۴۰۳
روستای شانه تراش تنکابن

گردشگری ارگانیک در روستای شانه‌تراش تنکابن

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران اعلام کرد: روستای شانه‌تراش تنکابن به مقصد گردشگری ارگانیک تبدیل می شود.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ مهدی ایزدی با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای توانمندسازی جامعه روستایی، روستای شانه‌تراش شهرستان تنکابن به مقصد گردشگری ارگانیک در مازندران تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: حل مشکلات پیش‌روی این روستای هدف گردشگری برنامه‌ریزی می‌شود و استفاده از پتانسیل‌های بومی برای توسعه کسب و کار و رشد اقتصاد گردشگری، الگوسازی و توانمند سازی جامعه محلی، در دستور کار قرار دارد.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده در خصوص ایجاد ۹ واحد تأسیسات گردشگری زیر مجموعه اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: واحدهای مذکور برای توسعه پایدار گردشگری با کمترین آسیب بر فرهنگ و سیمای شهری بر الگوی مسکن روستایی احداث می‌شود.

وی تأکید کرد: با توجه به پتانسیل بالای روستای شانه‌تراش و اقدامات زیربنایی در حال انجام، فرآیند حفظ الگوی معماری سنتی متناسب با نیازهای زندگی امروزی در این روستای هدف گردشگری کنترل می‌شود‌.

به گزارش موج؛ روستای شانه‌تراش از توابع بخش خرم‌آباد شهرستان تنکابن است که یکی از مقاصد گردشگری روستایی استان مازندران به شمار می‌آید‌.

بیشتر بخوانید:

مارها مهمان ناخوانده دریای چالوس/فیلم

برگزاری دوره آموزشی مدیریت تاسیسات گردشگری در مازندران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *