چ٫ خرداد ۲ام, ۱۴۰۳

۶ جاذبه گردشگری استان کرمانشاه در فصل زمستان را بشناسید

علیرضا مرادی بیستونی کارشناس گردشگری استان کرمانشاه،ضمن اشاره به زیبایی های برخی از جاذبه های گردشگری کرمانشاه در فصل زمستان، این استان را یکی از مقاصد گردشگری در این فصل معرفی کرد.

به گزارش توریسم اینترنشنال، مرادی یکی از زیباترین مقاصد گردشگری زمستانی در کرمانشاه را خصوصا در روزهای برفی، منطقه اورامانات دانست و عنوان کرد:  نوع معماری خاص خانه های روستایی که در این منطقه وجود دارد، باعث شده تا زمانی که شاهد بارش برف هستیم، امکان ثبت زیباترین تصاویر کارت پستالی در آن فراهم شود و زیبایی های بی نظیری را به گردشگرانی که اورامانات را انتخاب کرده اند، به ارمغان می دهد.

این کارشناس گردشگری اضافه کرد: در منطقه اورامانات گردنه ای به نام “تته”  وجود دارد که در اکثر روزهای سال پوشیده از برف است و زیبایی بسیار زیادی دارد که می تواند برای گردشگران عاشق برف و گردشگری زمستانی جذاب باشد، البته سفر به این منطقه مستلزم این است که با تجهیزات و ایمنی کامل انجام گیرد.

وی تصریح کرد: آبشار پریشان در شهرستان سنقر هم یکی دیگر از شگفتانه های زمستانی در کرمانشاه است که معمولا در این فصل پس از بارش برف و برودت دما یخ می بندد که تصویر بسیار زیبایی را از طبیعت خلق می کند.

مرادی بیستونی با بیان اینکه منطقه کندوله نیز بواسطه داشتن باغات زیاد پس از بارش برف بسیار دیدنی است، عنوان کرد: در این منطقه باغات فراوان و کوچه پس کوچه هایی با دیوارهای کوتاه و گِلی وجود دارد که پس از بارش برف منظره ای بسیار باشکوه در آن دیده می شود که چشم ببیندگان را خیره می کند.

وی در ادامه با بیان اینکه بارش برف در زمستان جاذبه های طبیعی زیبایی را برای فصل تابستان هم در کرمانشاه رقم خواهد زد، گفت: در گذشته تعدادی یخچال طبیعی که در زبان محلی به آنها “وفر چال” و “وفر خان” گفته می شد در کوه های شاهو، بیستون و پرآو وجود داشته که مردم در فصل تابستان برای آوردن برف به این مناطق می رفتند.

این کارشناس گردشگری خاطرنشان کرد: پس از بارش های برف اخیر در استان، می توانیم در تابستان دوباره شاهد وجود یخچال های برفی در این کوه ها باشیم و گردشگران را برای دیدن آنها ببریم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *