پ٫ خرداد ۱۰ام, ۱۴۰۳
راهنمای گردشگری صوتی

اماکن گردشگری یزد به راهنمای گردشگری صوتی مجهز می شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان یزد اعلام کرد : تمامی اماکن گردشگری و تاریخی این استان به راهنمای گردشگری صوتی مجهز شده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛احمد آخوندی گفت: راهنمای گردشگری صوتی آوایار در جاذبه‌های تحت پوشش این اداره‌کل، تاریخ میراث یزد را برای بازدیدکنندگان روایت می‌کند.

وی افزود: آوایار راهنمای گردشگری صوتی اماکن، در دو زبان فارسی و انگلیسی است که روایت مربوط به هر جاذبه را به شکل کامل به بازدیدکننده ارائه می‌دهد.

آخوندی توضیح داد: طی تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شرکت آوایار صنعت و با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد جاذبه‌های گردشگری این شهر جهانی به سیستم راهنمای گردشگری صوتی تجهیز شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد اظهار داشت: تاکنون مسجد جامع یزد، خانه‌ی لاری‌ها و زندان اسکندر به راهنمای گردشگری صوتی تجهیز شده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین راهنمای صوتی تور پیاده‌روی بافت تاریخی برای بازدیدکنندگانی که علاقه به گردش در این شهر دارند؛ فرصتی فراهم کرده تا با اسکن کردن کیو آر کد تابلو‌های نصب‌شده در مسیر، گوشه و کنار این بافت تاریخی بهتر بشناسند، این مسیر پیاده‌روی از گذر صراف‌ها در خیابان مسجد جامع آغاز شده و در خانه لاری‌ها به اتمام می‌رسد.

آخوندی تأکید کرد: علاقه‌مندان می‌توانند در سایر جاذبه‌های این شهر یزد اعم از میدان امیر چقماق، آتشکده، دخمه زرتشتیان و همچنین بنا‌های تاریخی ۱۹ استان دیگر ایران، با نصب اپلیکیشن و اسکن کیو آر کد‌ها به روایت‌های تاریخی این آثار گوش دهند.

وی با اشاره به اینکه اپلیکیشن آوایار، تلفن همراه بازدیدکننده را به یک راهنمای تور شخصی تبدیل می‌کند تا بتوانند در حین بازدید از آثار دیدنی یزد از داستان‌های آن‌ها لذت ببرند، گفت: این راهنمای گردشگری صوتی به بازدیدکنندگان کمک می‌کند با سرعت دلخواه خود در یزد و بسیاری از شهر‌های ایران از جاذبه‌های توریستی و موزه‌ها بازدید کنند.

بیشتر بخوانید:

جاذبه های گردشگری روستای ترکان یزد

قطار مشهد_یزد از ریل خارج شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *