پ٫ خرداد ۳۱ام, ۱۴۰۳
کاروانسراهای خراسان جنوبی

بازدید کارشناسان یونسکو از کاروانسرا‌های خراسان جنوبی

کارشناسان یونسکو جهت ثبت جهانی کاروانسرا‌های خراسان جنوبی در تیرماه از این بناهای تاریخی بازدید خواهند کرد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ هادی شاهوردی پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای هیئت مدیره پایانه صنایع دستی ایران  با استاندار خراسان جنوبی گفت:با توجه به اینکه ۹۳ درصد آسباد‌های ایران در خراسان جنوبی است و قلعه ها، خانه‌های تاریخی و مساجدی از صدر اسلام در این استان وجود دارد

وی بیان کرد:در تلاش هستیم تا هر چه سریع‌تر این ظرفیت‌های بزرگ را هم در آینده‌ای نزدیک به ثبت جهانی برسانیم.

استاندار خراسان جنوبی در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های بسیار بزرگ گردشگری وصنایع دستی درخراسان جنوبی گفت:آثار تاریخی، جاذبه‌های گردشگری بسیار و هنر دست اهالی این استان همه نشان از قدمت بالا و اصالت مردمان این خطه از کشور است.

جواد قناعت با بیان اینکه آثار فاخری در خراسان جنوبی ثبت جهانی شده است افزود: این آثار علاوه بر حفظ و مرمت بین المللی، نشان از اعتبار، اصالت،قدمت و همچنین فرصتی برای گردشگری و جذب منابع پولی برای استان است.

وی گفت: در تلاش هستیم تا در استان علیرغم وجود منابع کم مالی و اعتبارات بتوانیم با جدیت مسائل مربوط به گردشگری را ساماندهی کنیم.

استاندار خراسان جنوبی  بیان کرد: برای مرمت وبازسازی باغ رحیم آباد بیرجند ۲ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت.

قناعت بر آمادگی کامل با هر نوع تعامل در حوزه گردشگری اعلام و افزود:ازسرمایه گذاران، مدیران گردشگری و صاحب نظران استقبال خواهیم کرد.

رئیس مجموعه گردشگری فاخر نیز در این نشست گفت: تا دو ماه آینده پایانه صادراتی صنایع دستی ایران را به بهره برداری می رسد و این پایانه ویترینی برای عرضه صنایع دستی کشور در بازار‌های جهانی است .

سلیمانی ظرفیت گردشگری و توانمندی‌های موجود در استان را بالا دانست و گفت: آثار فاخری در خراسان جنوبی توسط هنرمندان  این استان تولید می‌شود که ما تلاش می‌کنیم تا مسیر فروش تضمینی آن را در بازار‌های جهانی فراهم کنیم.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی گفت: صنایع دستی استان به خاطر عدم برندسازی خام فروشی می‌شوند

شریعتی فر بیان کرد: می‌توانیم از محل تسهیلات تکمیلی برای توانمندسازی افراد و فروش تضمینی منابع مالی در نظر بگیریم و سه هزار فرصت شغلی در زمینه صنایع دستی در استان ایجاد شود.

بیشتر بخوانید:

احیا مجموعه آبگرم معدنی هلال فردوس

ثبت آثار تاریخی خراسان جنوبی در فهرست میراث جهانی یونسکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *