چ٫ خرداد ۲۳ام, ۱۴۰۳
همایش فرهنگی در کیش

برگزاری نخستین نمایشگاه فرهنگی ایران زمین در کیش

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه فرهنگی ایران زمین به افزایش تعاملات با کشورهای خارجی تاکید کرد.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ مهدی کشاورز با بیان اینکه تلاش برای حذف واژه “فصل خلوت” از ادبیات گردشگری کیش با استفاده از ابزار‌های نوین بازاریابی و تبلیغات گردشگری هستیم، گفت: توسعه زیرساخت‌های تفریحی و گردشگری از طریق تسهیل در سرمایه گذاری فعالان بخش خصوصی محقق می‌شود.

وی اظهار داشت: با راه اندازی ” School Hotel” جزیره کیش به پایلوت آموزش هتلداری کشور تبدیل خواهد شد.

کشاورز در رابطه با تعامل با کشور‌های هدف از قبیل “کشور‌های عضو اکو، کشور‌های حوزه خلیج فارس، کشور‌های آسیایی و تلاش برای ایجاد خط پروازی بین کیش و پایتخت‌های این کشورها، گفت: تلاش برای امضا و اجرای پیمان خواهر خواندگی بین جزیره کیش و کشور‌های مقصد گردشگری به منظور توسعه روابط فرهنگی، تجاری و گردشگری هستیم.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش بر توسعه گردشگری سلامت از طریق تقویت زیرساخت‌های پزشکی و بهداشتی و تلاش برای بازاریابی بهینه در عرصه بین الملل در این زمینه تاکید کرد.

مهدی کشاورز تقویت گردشگری علمی از طریق ایجاد نمایندگی دانشگاه‌های معتبر ملی و بین المللی و تبدیل جزیره کیش به قطب علمی، پژوهشی و تحقیقاتی در منطقه را از ظرفیت‌های بارز این منطقه برشمرد و بیان داشت: توسعه برند جزیره کیش و عنوان یک مقصد برتر گردشگری برمبنای مفهوم گردشگری حلال در بین کشور‌های هدف به ویژه کشور‌های مسلمان از اولویت‌های سازمان است.

وی ایجاد و معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری به ویژه در حوزه‌های تجاری و گردشگری با هدف به روزرسانی تأسیسات، خدمات و مراکز گردشگری جزیره کیش، توسعه جزایر اقماری به ویژه جزیره هندورابی و ایجاد ژانر گردشگری طبیعت (طبیعت گردی) و تلاش در جهت جذب حداکثری مخاطبان این حوزه را از دیگر برنامه‌ها و اقدامات پیش رو به منظور ایجاد یک هاب بین المللی گردشگری درجزیره زیبای کیش عنوان کرد.

وی گفت: جزیره کیش با بهره مندی از زیبایی‌های طبیعی و جاذبه‌های گردشگری و تفریحی به عنوان یک مقصد برتر گردشگری و پایلوت برگزاری رویداد‌ها و نمایشگاه‌های فاخر ملی و بین المللی، جایگاه خود را ثبیت کرده است.

کشاورز با بیان اینکه تلاش فعالان اقتصادی و گردشگری و دلسوزان بخش خصوصی و همت مدیران سازمان‌ها و نهاد‌های دولت، هم افزایی مثال زدنی در این زمینه، کیش زیبا را در کانون توجهات منطقه قرار داده است، اظهار داشت: بر مبنای طرح جامع تدوین شده و تعامل با بازار‌های هدف ملی و بین المللی این خاک پاره مرجانی به یکی از قطب‌های گردشگری و اقتصادی منطقه تبدیل می‌شود.

وی بیان داشت: امیدواریم برگزاری نخستین نمایشگاه فرهنگی ایران زمین تعامل حداکثری بین جزیره کیش و کشور‌های مربوطه را فراهم سازد و خاطرات خوشی را از این مسافرت با خود به ارمغان ببرند.

در این مراسم نمایندگانی از کشور‌های ایران، تاجیکستان، ترکیه، قزاقستان، ازبکستان، قرقیزستان، ژاپن و معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، محمدحسین ایمانی خوشخو مدیر پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، خسرو ناظری دبیر کل موسسه فرهنگی اکو، هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، مریم جلالی دهکردی معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، حضور داشتند.

بیشتر بخوانید:

برپایی همایش بین المللی تجار مسلمان در کیش

رونق گردشگری کیش در گرو فعالیت ایرلاین ها در جزیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *