پ٫ خرداد ۳۱ام, ۱۴۰۳
رحمان فرمانی

تصویب ۵۶ طرح سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری در استان گلستان

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستانگفت : ۵۶ طرح سرمایه گذاری در حوزه گردشگری به تصویب رسیده است.

به گزارش توریسم اینترنشنال؛ رحمان فرمانی گفت: از ابتدای فروردین لغایت پایان خردادماه سال جاری ۵۶ فقره موافقت اصولی ایجاد تأسیسات گردشگری با حجم سرمایه‌گذاری بالغ‌ بر ۳ هزار و ۶۱۹ میلیارد ریال مورد موافقت قرار گرفت که پس از اخذ سایر مجوزهای لازم و اجرا و بهره‌برداری از آن حدود ۶۰۰ فرصت اشتغال در سطح استان فراهم می‌شود.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان اضافه کرد: این طرح‌ها شامل ۴۰ اقامتگاه بوم‌گردی، دو هتل، دو مرکز تفریحی، سرگرمی و گردشگری، پنج مجتمع گردشگری، پنج سفره‌خانه سنتی، یک مهمان‌پذیر و یک واحد خانه مسافر در سطح استان است که در صورت اخذ استعلامات، به آن‌ها موافقت ایجاد برای گذراندن مراحل قانونی اعطا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این طرح‌ها طبق ضوابط و قوانین مصوب در شیوه‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در کمیسیون فنی برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری استان بررسی و مورد تصویب قرار گرفت.

فرمانی با اشاره به اینکه گردشگری و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: حمایت از سرمایه‌گذاران و تسریع در اعطای مجوزهای لازم برای ایجاد تأسیسات گردشگری در سطح استان از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است.

بیشتر بخوانید:

لزوم توجه به گردشگری دریایی در استان گلستان

ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به بخش گردشگری گرگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *